Українку, яка нібито намагалася продати 10 дітей у Грузії, судитимуть

Дата: 28 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Громадянку України, яка наприкінці квітня намагалася продати 10 дітей на території Грузії, судитимуть.

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на заступника директора Департаменту консульської служби МЗС України Василя Кирилича.

Історія українки, що намагалася продати своїх дітей у Грузії, стала відома наприкінці квітня цього року. Тоді, як зазначали грузинські силовики, вона прибула до Тбілісі з Москви, звідки мала разом з дітьми поїхати на окуповану території Абхазії. Жінку затримали, адже четверо з 10 малолітніх дітей не досягли й трирічного віку, а тому цей факт викликав підозру щодо торгівлі людьми у прикордонників. Згодом правоохоронці висунули українці офіційні звинувачення в торгівлі людьми, а всіх дітей доставили до лікарні, де їм діагностували харчове отруєння. 

Наразі, за словами Кирилича, діти “перебувають в умовах, яких потребують”. 

“За результатами постійного моніторингу умов перебування дітей у прийомних сім‘ях, визначених органом опіки Грузії, та їх відвідання консулом маємо підстави стверджувати, що діти перебувають в умовах, яких потребують діти такого віку. Але вони мали б перебувати в домашньому середовищі”, – зазначив він.

Щодо захисту громадянки України, то в МЗС спільно з адвокатом формують переконливу доказову базу її невинуватості. Зараз жінка перебуває в СІЗО, де її відвідує консул. 

“Затримана не висловлювала скарг на умови тримання чи порушення її прав”, – додав Кирилич. 

Перше засідання у справі відбудеться вже 20 червня.

Як відомо, минулого року Україна опинилася на 49-й позиції зі 167 країн світу в рейтингу поширеності сучасного рабства. В умовах рабства живуть 301 тисяча людей у країні. За словами експертів, суди мають тенденцію призначати мінімальне покарання винним у торгівлі людьми в Україні, а організатори нелегальних бізнесів зазвичай узагалі уникають покарання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: