Українка, що була свідком вбивства Нємцова, прилетіла до Києва

Дата: 03 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Супутниця російського опозиціонера Бориса Нємцова, вбитого ввечері 27 лютого у центрі Москви, українка Ганна Дурицька повернулася до Києва і готова надалі співпрацювати зі слідством.

З журналістами дівчина не спілкувалася – її вивели з терміналу аеропорту через чорний хід, повідомляє “Українська правда“.

Адвокат Нємцова Вадим Прохоров, що представляє інтереси Дурицької в Росії, зазначив, що Дурицька, яка є основним свідком у справі про вбивство Нємцова, співпрацює зі слідством і готова брати участь у додаткових слідчих діях. Адвокат стверджує, що дівчина не могла повернутися до України одразу тому, що не було виконано усіх необхідних слідчих дій, а не тому, що її в чомусь підозрюють.

Соратник Нємцова по партії “РПР-ПАРНАС” Ілля Яшин впевнений, що вбили Нємцова професіонали, і вбивство пов’язане з опозиційною діяльністю, а не з особистим життям, пише “Інтерфакс“.

Те, що злочинців не вдалося спіймати по гарячих слідах, також говорить на користь версії про те, що це були професіонали, які прекрасно знають, як організована робота московської поліції і системи охорони“, – зазначив він.

Яшин нагадав, що Борис Нємцов при зустрічі за півтора дні до загибелі говорив йому, що готував доповідь про участь російських військових у бойових діях на Донбасі, та готовий її представити протягом місяця, а також про те, що контактував з родичами загиблих військових. Зараз ці документи перебувають у слідчих, тому невідомо, чи вийде колись оприлюднити цю доповідь.

Раніше директор представництва Amnesty International в Москві Сергій Нікітін, коментуючи вбивство російського опозиціонера, зазначив, що обстановка безкарності, очевидна відсутність політичної волі знайти і притягти до відповідальності всіх тих, хто причетний до порушень прав людини, очевидний непрофесіоналізм правоохоронної системи створили атмосферу ненависті і вседозволеності.

Вбивство Нємцова повинно бути ретельно розслідувано, винні мають понести покарання. Чи захоче цього система? Чи зможе це зробити поліція, прокуратура, слідчий комітет, суд – велике питання“, – сказав Нікітін.

Нагадаємо, міжнародне товариство “Меморіал” заявило про відповідальність російської влади за вбивство Бориса Нємцова.

В останні роки і місяці російська влада і підконтрольні їй ЗМІ створили атмосферу ненависті до будь-якого інакомислення, кажуть правозахисники. Державна пропаганда дозволяє вбивцям відчувати безкарність, опозиційних і незалежних активістів називають ворожими агентами, по суті оголошуючи їх “дозволеної метою”. Так, на 1 березня на каналі НТВ було оголошено показ чергової серії “Анатомії протесту”, де Борису Нємцову відведено роль одного з головних “ворогів”. 

З подачі російської влади створено “Антимайдан” – загони штурмовиків для придушення опозиції, пов’язані з “ополченцями”, воюючими на сході України, звідки в Росію повертаються люди, які мають досвід безкарного збройного насильства. 

Сьогодні ми ще не знаємо імен виконавців, організаторів, замовників злочину. Але ми можемо точно стверджувати: саме російська влада створила всі передумови для вбивства Бориса Нємцова“, – сказано в заяві “Меморіалу”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: