Україні слід скористатися уроками російсько-грузинської війни – правозахисники

Дата: 26 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Правозахисники переконані, що закритість розслідування злочинів російсько-грузинської війни та відсутність документування призвели до утвердження безкарності. 

Щоб цього уникнути в Україні, учасники ініціативи “Правозахисний порядок денний” представили інфографіку про уроки Грузії у співпраці із Міжнародним кримінальним судом. 

Грузія ратифікувала Римський Статут у 2003 році, однак не використала можливості Міжнародного кримінального суду, імітувала розслідування злочинів, що призвело до відсутності на даний час результатів розслідування як на національному, так і на міжнародному рівні. 

Правозахисники закликають владу ефективно розслідувати злочини на національному рівні, а на територіях, непідконтрольних українській владі, – залучати Міжнародний кримінальний суд. Однак для цього необхідно ратифікувати Римський статут, невідкладно запровадити централізоване документування порушень та ініціювати відкриття провадження у МКС. 

Україна має дотримуватись власного законодавства щодо розслідування та притягнення винних до відповідальності. Тоді за принципом комплементарності дії суду вона не має передавати справи щодо своїх громадян до його юрисдикції. Це дозволить підтвердити статус цивілізованої європейської держави, унеможливить поширення цих злочинів на інші регіони, дисциплінує збройні формування та відродить довіру людей на суміжних територіях до правосуддя, а головне – матиме превентивний характер для запобігання злочинів у майбутньому. 

Ратифікація Римського Статуту є не просто виконанням вимог Угоди про Асоціацію, а чи не єдиною можливістю для тисяч родичів загиблих та постраждалих відновити справедливість, резюмують правозахисники. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: