Українцю в США загрожує смертна кара

Дата: 31 Березня 2016
A+ A- Підписатися

13 квітня у Вірджинії (США) мають стратити українця Івана Телегуза за звинуваченнями у вбивстві.

Він чекає на виконання вироку з 2006 року, йдеться у повідомленні Amnesty International.

У 2001 році Телегуза запідозрили у вбивстві Стефані Сайп, оскільки він був її шкільним другом та батьком її дитини. Аналіз ДНК показав, що кров, знайдена на місці злочину, йому не належить. До 2003 року жодних зрушень у розслідуванні не було.

Пізніше декілька людей, яким загрожували звинувачення у злочинах, обмовили Телегуза, заявивши, що він замовив убивство. Врешті-решт Майкл Хетрік, на якого вказали як на виконавця злочину, зізнався що отримав за це від Телегуза 2000 доларів. За повідомленнями організації, поліцейські говорили Хетріку: “Ми не збираємося робити з тебе головного підозрюваного … Іван – той хлопець, що нам потрібен … Іван точно отримає”.

Усі фігуранти справи, окрім Телегуза, уникнули смертної кари, уклавши угоду зі слідством. Один із свідків вказав також на причетність Івана Телегуза до іншого умисного вбивства – в місті Ефрата (штат Пенсільванія).

У 2010 році під присягою двоє фігурантів справи відмовились від своїх свідчень, заявивши, що вигадали їх. Однак на слуханнях про допустимість доказів в 2013 році не були заслухані ці свідчення. У липні 2014 року суддя постановив, що Іван Телегуз не довів свою невинуватість.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter