Українців хочуть саджати за критику влади на три роки

Дата: 01 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Українців можуть почати карати за критику влади виправними роботами на строк до 2 років, арештом до 2 місяців або позбавленням волі терміном до 3 років – відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді.

Зміни до Кримінального кодексу передбачаються законопроектом №2225. Його автор – депутат Народного фронту Костянтин Матейченко.

Про це пише у своєму блозі на “Українській правді” активіст руху “Стоп цензурі” та ЧЕСНО Аксінья Куріна.

У ст. 339-1 “Умисні дії щодо підриву авторитету держави та влади” зазначено, що покаранню підлягають  “суспільно небезпечні протиправні діяння, що посягають на авторитет України як суверенної держави, публічне паплюження, наруга, осквернення чи інші дії, спрямовані на підрив авторитету органів державної влади, місцевого самоврядування та об’єднань громадян України, та/або цинічне, зневажливе ставлення й неприйняття як окремих структурних елементів системи державного управління (її відповідних органів), так і держави в цілому“. 

У пояснювальній записці сказано, що законопроект не вимагає консультацій з громадськістю.

Сам факт появи такого законопроекту – наслідок абсолютно безвідповідального популізму людей, які формували партійні списки (справедливості заради варто відзначити, що БПП в цьому сенсі нічим не краще). В результаті з’являються законопроекти, що грубо суперечать Конституції України“, – пише Куріна.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: