Українці не поспішають допомагати правозахисним організаціям – дослідження

Дата: 12 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Позитивне ставлення українців до правозахисних організацій не перетворюється на готовність до активної участі в їхній діяльності.

Такі висновки можна зробити із загальнонаціонального соціологічного дослідження “Права людини в Україні”, проведеного з 22 жовтня по 6 листопада 2016 року Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва та фірмою “Юкрейніан соціолоджі сервіс” на замовлення Програми розвитку ООН в Україні та у співпраці із ГО “Центр інформації про права людини” і Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Лише близько 37% опитаних висловили готовність до участі в такій діяльності в тій чи іншій формі. Близько 36% відзначили свою неготовність до цього. А 27% не змогли визначитися, що соціологи також трактують як форму неготовності.

Більш високі рівні загальної готовності демонстрували жителі Західного регіону (близько 44%) та Донбасу (близько 45%). Водночас соціологи відзначають на Заході високі показники не готовності до таких дій (майже 40%). У Східному регіоні такий показник сягає близько 39%. 

Раніше повідомлялось, що більшість українців не вважають, що права людини, як твердять правозахисники, суперечать нормам та традиціям різних суспільств, зокрема українського.

Загальнонаціональне соціологічне дослідження провели на замовлення Програми розвитку ООН в Україні та у співпраці із ГО “Центр інформації про права людини” і Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Усього було опитано 2 002 респондентів за квотною загальнонаціональною вибіркою, яка за областями України, типами поселення (Київ, обласні центри, інші міста, села), статтю і віком репрезентує доросле населення України (18 років і старше). Опитування проводилось у всіх областях України, м. Києві та контрольованих районах Донецької і Луганської областей. Опитування не проводилось в анексованому Росією Криму, м. Севастополі та на окупованих територіях Донбасу. Максимальна випадкова похибка (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,2% з вірогідністю 0,954.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter