Україна відступає від правозахисної конвенції на час війни

Дата: 21 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Україна заявляє про відхід від деяких міжнародних зобов’язань у сфері захисту прав людини до припинення агресії Російської Федерації.

Як пише “Українська правда“, за відповідну постанову на засіданні парламенту сьогодні проголосували 249 депутатів.

Як зазначено у документі, у окремих районах Донецької та Луганської областей Рада ухвалила низку законів, несумісних з деякими міжнародними зобов’язаннями України. Йдеться про превентивне затримання причетних до терористичної діяльності осіб більше 72 годин, про особливий режим досудового слідства в умовах воєнного, надзвичайного стану чи в зоні АТО, про зміну територіальної підсудності судових справ і кримінальних правопорушень у зоні АТО, про створення військово-цивільних адміністрацій.

За словами депутата від “Самопомочі” Оксани Сироїд, це рішення, “яке б ніколи не приймалося, якби не умови війни”, воно є тимчасовою нормою, що викликана агресією Росії.

Нагадаємо, днями Платформа “Правозахисний порядок денний” відреагувала зверненням на проект постанови про затвердження Заяви про відступ України від зобов’язань, визначених Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Європейською соціальною хартією. Експерти закликали ухвалити іншу постанову, яка покладатиме додаткові обов’язки на різні державні органи щодо забезпечення прав та свобод на території АТО, а також внести зміни до тих законодавчих актів, що не є ефективними і суперечать Конституції та міжнародним стандартам прав людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter