Україна судитиметься з Росією через дискримінацію кримських татар

Дата: 06 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Україна збирається передати до міжнародних судів факти дискримінації кримських татар на окупованому Росією Кримському півострові.

Мар’яна Беца

З такою реакцією на продовження арешту фігурантам бахчисарайської “справи Хізб ут-Тахрір” виступила речниця Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца.

“Засуджуємо свавілля окупаційних судів. Факти дискримінації кримських татар та інші злочини Російської Федерації передамо до міжнародних судів”, − написала вона в Twitter.

Нагадаємо, 5 березня підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя до 9 червня продовжив арешт фігурантам бахчисарайської “справи Хізб ут-Тахрір” – Сейрану Салієву, Мемету Бєлялову і Сулейману Асанову.

Кримськотатарських активістів разом з Тимуром Ібрагімовим, Марленом (Сулейманом) Асановим та Ернесом Аметовим заарештували 12 жовтня 2017 року.

Захисники заарештованих і засуджених у “справі Хізб ут-Тахрір” кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: