Україна повідомила Раді Європи про відступ від правозахисної конвенції

Дата: 10 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Україна повідомила Генерального секретаря Ради Європи про призупинення виконання Києвом деяких зобов’язань в рамках Європейської конвенції з прав людини.

Як повідомляє “Європейська правда“, про це йдеться в заяві Генерального секретаря РЄ Турбйорна Ягланда, поширеній ввечері 10 червня.

Ця процедура передбачена конвенцією, правилами Ради Європи, та дозволяє Україні зменшити кількість рішень Європейського суду з прав людини про порушення конвенції Україною.

Вчора (9 червня) міністр закордонних справ Клімкін повідомив мене, що через надзвичайну ситуацію в країні влада вирішила застосувати Статтю 15 Європейської конвенції з прав людини, щоби мати можливість відхилитися від деяких правил, передбачених конвенцією“, – заявив Ягланд.

За його словами, офіційне звернення Києва з цього приводу було зареєстроване секретаріатом РЄ 10 червня.

У зверненні України підкреслюється, що обмеження стосуються території, де проходить антитерористична операція. 

З текстом офіційного звернення України можна ознайомитися на сайті Ради Європи.

Нагадаємо, Верховна Рада 21 травня ухвалила постанову про відступ від деяких положень конвенції. Як зазначено у документі, у окремих районах Донецької та Луганської областей Рада ухвалила низку законів, несумісних з деякими міжнародними зобов’язаннями України. Йдеться про превентивне затримання причетних до терористичної діяльності осіб більше 72 годин, особливий режим досудового слідства в умовах воєнного, надзвичайного стану чи в зоні АТО, зміну територіальної підсудності судових справ і кримінальних правопорушень у зоні АТО, створення військово-цивільних адміністрацій.

Експерти “Правозахисного порядку денного” закликали ухвалити іншу постанову, яка покладатиме додаткові обов’язки на різні державні органи щодо забезпечення прав та свобод на території АТО, а також внести зміни до тих законодавчих актів, що не є ефективними і суперечать Конституції та міжнародним стандартам прав людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: