Україна не забезпечує права осіб без громадянства – офіс омбусмана

Дата: 22 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Українська держава досі нічого не зробила для того, щоб забезпечити в Україні реалізацію прав осіб без громадянства.

Про це заявила заступник керівника секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олена Смірнова під час презентації дослідження “Захист осіб без громадянства від свавільного утримання під вартою в Україні”.

Автори дослідження, проведеного експертами благодійного фонду “Право на захист” у партнерстві з HIAS, акцентували увагу на тому, що порядок взяття під варту з метою видворення з України однаковий як для іноземців, так і для осіб без громадянства. На їхнє переконання, ця процедура є дискримінаційною щодо осіб без громадянства, які почасти не можуть бути видворені, проте утримуються під вартою.

Як повідомили в прес-службі Уповноваженого, в рамках презентації також відбулась експертна дискусія щодо законопроекту № 5385 “Про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”.

“Уповноважений пропонує два шляхи вдосконалення практики документування мігрантів та протидії криміналізації незаконної міграції: подальше вдосконалення законодавства та практики його застосування або проведення міграційної амністії”, – заявила Смірнова під час дискусії.

Учасники обговорення законопроекту зазначили, що метою прийняття законопроекту є створення процедури визначення статусу особи без громадянства, що у подальшому надасть змогу для таких осіб законно перебувати на території України, отримати посвідку на тимчасове проживання, а за умови проживання на території України у зазначеному статусі понад три роки – отримати дозвіл на імміграцію.

Учасники презентації взяли участь у формуванні рекомендацій та зауважень до законопроекту, а також висловилися за проведення широкої інформаційної кампанії щодо захисту прав та інтересів осіб без громадянства.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: