Україна не покарала жодного суддю, який забороняв мітинги під час Євромайдану – активісти

Дата: 31 Травня 2016
A+ A- Підписатися

За два з половиною роки Україна не покарала жодного суддю, який забороняв мирні зібрання під час Євромайдану.

Закон “Про відновлення довіри до судової влади в Україні” дає можливість провести перевірку дотримання присяги суддями, які ухвалювали свавільні рішення під час Євромайдану, зокрема й про заборону мирних зібрань. Однак жоден суддя не був притягнутий до відповідальності, пише Леся Шутко на “Українській правді”. 

Як зазначає авторка, за цей період часу в різних регіонах України було винесено понад 50 таких рішень. Нерідко судові заборони демонстрацій приймалися без належної аргументації на дуже великий проміжок часу – до 4 місяців.

Спершу Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції (ТСК), створена на вимогу закону “Про відновлення довіри до судової влади в Україні”, рекомендувала 24 вересня 2014 року Вищій раді юстиції (ВРЮ) звільнити з посади за порушення присяги суддів Саніна, Лічевецького та Мельничука.

Але у зв’язку з тим, що закон припинив повноваження членів ВРЮ часів Януковича, а формування нового складу цього органу тривалий час блокувалося, розгляд цієї справи розпочався лише за рік.

Дисциплінарна секція ВРЮ 26 січня 2016 рокупогодилася із висновком ТСК. Проте 14 квітня того ж року її не підтримала більшість членів цього Ради.

Аргументація ВРЮ зводилася до того, що, мовляв, судді просто помилилися і їхні рішення не можна трактувати як свавілля чи грубу недбалість.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: