Україна долучилась до інформаційної кампанії “16 Днів проти насильства”

Дата: 25 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

25 листопада в приміщенні представництва ООН в Україні відбувся прес-брифінг з нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства проти жінок та старту інформаційної кампанії „16 Днів проти насильства”.

Кампанія триватиме до 10 грудня (Міжнародний день прав людини). Серед дат акції – Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день боротьби з рабством, Міжнародний день волонтера, Міжнародний день людей з інвалідністю, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

“Важливість кампанії „16 Днів проти насильства” полягає у тому, що в центрі уваги акції є людина. Це акція, яка об’єднує уряд, парламент, міжнародні та громадські організації”, – зазначають у Мінсоцполітики.

У прес-брифінгу взяли участь Ніл Вокер, координатор системи ООН в Україні, гуманітарний координатор, Наталія Богданова, начальник відділу ґендерної політики Департаменту сімейної, ґендерної політики та протидії торгівлі людьми Мінсоцполітики, Ольга Калашник, віце-президент громадської організації „Ла-Страда — Україна”.

25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства проти жінок, – привід звернути увагу усієї громадськості на необхідність вирішення цієї проблеми. Щорічно в Україні офіційно реєструється більше 100 тисяч звернень з приводу насильства в сім’ї.

За неофіційною статистикою, кожна п’ята жінка протягом свого життя потерпала від різних форм насильства – фізичного, сексуального, психологічного, економічного. Однією із причин того, що жінки рідко звертаються за допомогою, є стереотипи, відповідно до яких домашнє насильство – це „сміття, яке не слід виносити із хати”.

Проблему насильства стосовно жінок, у тому числі сексуального, загострює воєнний конфлікт, який відбувається на сході України.

У прес-службі зазначають, що урядом зроблено низку кроків, спрямованих на системне подолання насильства щодо жінок. Протидія домашньому насильству, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків стали частиною Плану дій Національної стратегії у сфері прав людини. На початку 2016 року затверджено Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпека”, який акцентує увагу на необхідності активної участі жінок у подоланні конфлікту та вжиття спеціальних заходів у сфері протидії ґендерно зумовленому насильству. Триває адаптація для України 17-ти Цілей сталого розвитку ООН до 2030 року, серед яких ціль 5 – „Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”. Питання забезпечення гендерної рівності є складовими ще 8-ми цілей.

“Неприйняття Закону „Про ратифікацію Стамбульської конвенції”, поданого президентом до Верховної Ради, свідчить про необхідність подальшої роботи з підвищення обізнаності з питань запобігання та боротьби з насильством стосовно жінок. Натомість Стамбульська конвенція – це той інструмент, який дозволить розширити доступ до захисту та допомоги постраждалих від насильства, незалежно від соціального статусу, місця проживання, інших ознак, що особливо важливо в умовах децентралізації, яка відбувається в Україні”, – наголошують у Мінсоцполітики.

Крім того, на знак солідарності з міжнародною акцією в Києві о 16 годині оранжевим кольором був підсвічений Монумент Незалежності.

Також учасники заходу підняли 50 підсвічених помаранчевих парасольок на знак підтримки всесвітнього руху з припинення насильства щодо жінок, участі України в цьому процесі.

“Оранжевий день” був запропонований структурами ООН кілька років тому як такий яскравий колір, який привертає увагу і таким чином ми говоримо – ні насильству щодо жінок, що йому нема виправдання, що його не можна допускати.

Нагадаємо телефони”гарячої лінії”, куди можна звертатись за інформаційною та правовою консультацією:

0 800 500 335 – Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.

0 800 500 225 – Національна дитяча “гаряча лінія”.

068-101-76-83 – Центр допомоги учасникам АТО та членам їхніх родин “Право на здоров’я”.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: