Україна – один з лідерів за зростанням кількості електромобілів

Дата: 10 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

За підсумками 2018 року Україна опинилася серед лідерів у Європі за зростанням кількості електромобілів, поступившись лише Нідерландам, а за розміром парку електромобілів – на 13-му місці.

Про це під час дискусії в Українському кризовому медіацентрі розповів директор аналітичної компанії IRS Group Іван Любарський.

За його словами, попит на електромобілі, які допомагають зберігати екологію, може суттєво зрости, як тільки для них з’явиться краща інфраструктура: наразі в Україні на шість електромобілів припадає лише одна зарядка. Водночас питання розвитку галузі електромобілів в Україні обговорюють вже на рівні міністерств. Так, Міністерство інфраструктури запевняє, що Верховна Рада має розглянути два ключові законопроекти, які є основою концепції розвитку електромобілів в Україні на 15 років. 

“Ці закони допоможуть залучити іноземних інвесторів у виробництво електромобілів і комплектуючих до них та літієвих батарей. Літієві батареї – це мінімум 1,5–2 мільярди доларів інвестицій в економіку, щоб створити цикл від видобутку до продажу. Ми маємо шанс наздогнати в цій галузі країни Заходу і отримати якісне виробництво з високооплачуваними робочими місцями, перетворитися на технологічно розвинену країну”, – зазначив очільник відомства Володимир Омелян

Як відомо, 93% українців вважають охорону довкілля важливим питанням, а 87% переконані, що можуть особисто відігравати роль у його захисті.

Останнім часом в Україні частіше почали говорити про необхідність сортування сміття та заборону пластикових виробів. Парламент може розглянути питання заборони в Україні поліетиленових пакетів. Автори законопроекту, який внесли на розгляд Верховної Ради, пропонують заборонити надання поліетиленових пакетів на безоплатній основі з 1 січня 2021 року, реалізацію поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон – з 1 січня 2022 року, а також ввести обов’язкову сертифікацію пакетів на придатність до біорозкладу (для біорозкладних пакетів) відповідно до національних стандартів з 1 січня 2021 року.

Також нещодавно організація “Україна без сміття” запустила в роботу чат-бота, який навчить вас правильно сортувати сміття

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: