Українська компанія звільнила співробітницю в Казахстані за пости у Facebook

Дата: 27 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Українська компанія МУК, що займається ІТ-дистрибуцією, звільнила співробітницю в Казахстані за пости у Facebook.

Як повідомляє МІСК, в квітні 2015 року компанія найняла в Казахстані корпоративного блогера – Фарізу Оспан, до обов’язків якої входив набір передплатників на сторінках Facebook, Vkontakte, Twitter, LinkedIn, написання і/ або переклад текстів на казахську мову.

21 травня 2016 року Фаріза співпереживала темі мітингу по земельній реформі, що відбувався в Казахстані, та зробила на особистій сторінці 1 пост у Facebook. Також відреагувала одним постом на заяви міністра культури Казахстану.

МІСК наводить скріншоти постів Фарізи – це перепост думки політолога Досима Сатпаєва і реакція на слова міністра культури А. Мухамедіули.

  

“31 травня зі мною зв’язався куратор з головного офісу в Києві, PR-менеджер Сергій Потапенко, і повідомив, що я звільнена за “антиурядові висловлювання у себе в facebook “”, – розповідає дівчина. Нижче наводяться скріни цього листування.

“Мені було неприємно і образливо, я пропрацювала стільки часу і, як я думала, добре себе зарекомендувала, а вони звільнили мене в один день, без попередження. Це неповага, я довго не могла прийти до тями”, – говорить Фаріза.

При звільненні дівчина спробувала з’ясувати законність дій роботодавця.

“Я запитала Сергія, чи є у мене трудовий договір, він сказав, що не він мене наймав, але наскільки він знає, договору не було”, – розповідає вона.

МІСК також зазначає, що “кажучи про репутацію в регіоні, можна, наприклад, платити податки. Фаріза пропрацювала рік, отримуючи гонорар на банківську карту, але останні податкові відрахування на її ім’я датуються 2013 роком”.

Довідка. Компанія МУК (Україна, Київ), займається ІТ-дистрибуцією в Україні, Грузії, Білорусі, Молдові, Казахстані, Узбекистані, Таджикистані, Вірменії, Азербайджані, Туркменістані і Киргизстані.

З 2014 року працює в Казахстані, як ТОВ “МУК-КОМПЬЮТЕРС”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: