Указ Зеленського про розпуск парламенту оскаржать у Конституційному Суді

Дата: 22 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Народні депутати планують подати звернення в Конституційний Суд щодо визнання незаконним указу президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради. 

Про це з посиланням на голову парламенту Андрія Парубія повідомляє “Українська правда”. 

За його словами, під час консультаційних нарад, які відбулися з новим очільником держави та головами фракцій, він неодноразово підіймав питання щодо підстав розпуску парламенту. 

“Я вимагав, щоб була стенограма, і почув тільки одну відповідь, що він вважає, що коаліції не існує вже два роки”, – сказав Парубій. 

Також він наголосив, що серед повноважень президента в Конституції не прописано визнання факту існування коаліції. 

“Як, до речі, і тих рішень не має голова Верховної Ради”, – додав він. 

Коаліція офіційно заявила про свій розпуск 17 травня 2019 року, а тому саме з цього дня, за словами Парубія, почався конституційний термін – 30 днів для формування нової коаліції. 

“Ми перебуваємо в конституційному процесі формування коаліції. Вважаю, що указ про розпуск парламенту суперечить діючій Конституції. Тільки суд може визначити його відповідність Конституції. Я знаю, що народні депутати планують подати звернення в Конституційний Суд, і я підтримую цю ініціативу народних депутатів”, – сказав політик. 

Як відомо, 21 травня президент України Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради і призначив дострокові вибори парламенту на 21 липня 2019 року. Згідно з документом, підставою для розпуску є відсутність коаліції в Раді протягом місяця.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: