У засуджених Кіровоградської колонії гематоми та ампутовані кінцівки – моніторинг

Дата: 24 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

Високий рівень травматизму серед засуджених Кіровоградської виправної колонії №6 виявили монітори Національного превентивного механізму (НПМ) під час візиту без попередження.

За даними моніторів, лише за 2016 рік серед травм були, зокрема, ампутація половини ступні, ампутація пальця, рвані рани пальців кисті, рвана рана лобової ділянки, гематома під оком, рвана рана тім’яної ділянки голови, повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Зі слів засуджених, травми вони отримали на виробництві, але лікарі задокументували їх як побутові.

Монітори також помітили, що в колонії тримають людей з інвалідністю (на візках), проте будь-які засоби, що полегшують мобільність, в установі відсутні.

Меддопомога в установі на низькому рівні. Посади стоматолога та терапевта неукомплектовані. Флюорографічне обладнання не працює. Відповідні обстеження проводяться лише один раз на рік пересувною мобільною рентген-установкою. Обстеження на виявлення ВІЛ-інфекції та лікування ВІЛ-позитивних осіб також на вкрай низькому рівні. За останні півроку в колонії померло 3 особи, 2 з яких – від ВІЛ-асоційованих захворювань.

При огляді штрафних приміщень монітори побачили в’язня, який безпідставно перебував у камері дисциплінарного ізолятора понад 2 місяці. Його перевели до ізолятора 22 липня 2016 року на час проведення службового розслідування. Відповідно до вимог законодавства, за таких обставин у камері дисциплінарного ізолятора засуджені можуть перебувати не більше 10 діб. У самих камерах не вистачає світла, питної води взагалі немає.

Незважаючи на те, що з 7 жовтня цього року набули чинності зміни до Кримінально-виконавчого кодексу України, відповідно до яких у дільниці посиленого контролю можна тримати лише тих людей, які систематично вчиняють злісні порушення, у такій дільниці колонії перебували в’язні, у яких взагалі немає дисциплінарних стягнень.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter