У виправному центрі на Полтавщині немає медичного працівника

Дата: 18 Травня 2015
A+ A- Підписатися

На території Комсомольського виправного центру №136 у Полтавській області немає медичного працівника, необхідно створити медичний пункт для надання першої допомоги та медоглядів.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, 13 травня 2015 року моніторингова група національного превентивного механізму у складі Регіонального координатора Уповноваженого зі зв’язків із громадськістю в Полтавській області Віри Яковенко та представників громадськості відвідала Комсомольський виправний центр №136 у Полтавській області для тримання чоловіків, засуджених до обмеження волі.

Члени групи вивчили стан дотримання прав людини у діяльності установи, провели прийом громадян, під час якого обговорювались питання умов та оплати праці, побуту, харчування тощо. Також обговорили процесуальні питання, судову практику та наявні колізії у нормативному регулюванні діяльності Державної пенітенціарної служби України.

Однією з найбільших проблем виявилась відсутність на території установи медичного працівника, це є порушенням права засуджених на охорону здоров’я. Адміністрація виправного центру підтримує думку щодо необхідності створення медичного пункту на території установи для надання першої допомоги та проведення медоглядів.

Керівництву установи надано рекомендації щодо усунення недоліків. Детальний звіт за результатами візиту буде також направлено до Міністерства юстиції України.

Нагадаємо, правозахисники “Донецького меморіалу” у щорічній доповіді “Дотримання прав ув’язнених в Україні – 2014” повідомляли, що в установах виконання покарань нове медобладнання не завжди можна використовувати через брак відповідних приміщень. У лікарні Донецької ВК-124 багато років не працює вантажний ліфт, і тяжкохворих переносять сходами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter