У Вінниці “члени громади” зірвали захід з протидії злочинам на ґрунті ненависті

Дата: 19 Березня 2018
A+ A- Підписатися

У Вінниці близько 40 осіб, які назвались членами громади, зірвали захід з протидії злочинам на ґрунті ненависті.

Про це Центру інформації про права людини повідомив представник Правозахисного ЛГБТ-Центру “Наш світ” Олександр Зінченков.

За його словами, у приміщенні NGO-хабу мав відбутись круглий стіл з протидії дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті. Під час заходу представники місцевого самоврядування, правоохоронці, правозахисники та адвокати мали спільно виробити алгоритми з протидії злочинам ненависті проти представників ЛГБТ-спільноти.

Захід проводився у закритому режимі.

Але близько 40 агресивно налаштованих осіб, які назвались членами територіальної громади, намагались зайти в середину. Вони також заблокували вхід до приміщення і не давали туди зайти учасникам заходу.

Чоловіки та жінки наполягали, що як члени громади мають право приходити на всі заходи, які проводять у комунальному приміщенні, оскільки платять податки на її утримання.

“Ми, мешканці міста Вінниця, теж хочемо зайти і прийняти участь в обговоренні цієї проблеми – психічні розлади та захворювання. Тому що такі проблеми повинні обговорювати в лікарні імені Ющенка та з психіатром, а не у приміщенні комунальної власності”, – говорить один з так званих “гостей” на відео, розміщеному на Фейсбук сторінці представниці “Нашого світу” Софії Лапіної.  

Присутні на місці представники поліції не давали “мешканцям Вінниці” прорватись в середину приміщення, але не могли забезпечити, аби туди безперешкодно потрапили учасники.

Тож організатори прийняли рішення не проводити круглий стіл.

“Круглий стіл з протидії дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті у Вінниці оголошено зірваним. Учасникам поліцією зроблено коридор для евакуації. Організаторів Правозахисний Центр “Наш світ” також супроводить поліція на патрульному авто”,написала Софія Лапіна на своїй сторінці у Фейсбук.

“Як бачите, їхній старий лозунг “робіть за закритими дверима, шо хочете”, більше не актуальний. Вони хочуть до нас за закриті двері, робити “ЦЕ” (незрозуміло що) разом з нами, але за своїми правилами, які йдуть у розріз з правами людини та чинним законодавством”, – додала активістка.

За її словами, після того, як організатори залишили приміщення, так звані мітингувальники таки прорвались туди.

“Мітингувальники (праворадикали, захисники “сімейних цінностей”, люди з ляльками вуду та інші, які не представилися), що зірвали круглий стіл з протидії дискримінації у Вінниці, намагалися увірватися у приміщення ще протягом години, вже після того, як місце покинули запрошені та організатори. Декому з них таки вдалося потрапити всередину з незрозумілими вимогами (пояснити як допустили цей захід чи щось типу того). Ліквідувати цей натовп вдалося лише тоді, коли на підмогу поліції прибули люди з автоматами”,пише Лапіна.

Нагадаємо, Правозахисний Центр “Наш світ” за 2017 рік зафіксував 226 випадків порушення прав представників ЛГБТ-спільноти. При цьому у 92 випадках це було фізичне насильство різного ступеню тяжкості, у 15 — грабіж, а у 7 — розбій. За оцінкою правозахисників, 156 випадків можна охарактеризувати як злочини та інциденти ненависті.

5 березня 2018 року у Миколаєві троє підлітків вбили та пограбували 39-річного гея. Чоловіка втопили у ванній. Поліція встановила, що злочин скоїли троє мешканців Луганської області, віком від 16-ти до 17-ти років, діями яких з колонії керував 44–річний довічно ув’язнений. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter