У Туреччині звільнили з-під варти 8 правозахисників, включно з директоркою Amnesty International

Дата: 26 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

За рішенням суду в Стамбулі звільнені з-під варти директорка Amnesty International Туреччина Іділь Есер та ще 7 правозахисників, які були заарештовані 5 липня під час правозахисного семінару за звинуваченням у “членстві в терористичній організації”.

Про це повідомляє сайт Amnesty International.

Згідно з повідомленням, правозахисники відпущені під підписку про невиїзд на час судового розгляду їхньої справи.

“Сьогодні, нарешті, ми святкуємо, що наші друзі та колеги можуть повернутися до своїх близьких і спати на власних ліжках вперше за майже чотири місяці. Але будь-яку радість затьмарює те, що досі під арештом голова Amnesty International Туреччина Танер Кіліч, чий окремий судовий розгляд має розпочатися завтра”, – зазначив генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті.

За його словами, “ці політично мотивовані обвинувачення є спробою заморозити критичні голоси в Туреччині, але вони лише підкреслюють важливість прав людини та тих, хто присвячує своє життя, захищаючи їх”.

Нагадаємо, 5 липня у Стамбулі було затримано директорку Amnesty International Туреччини Іділь Есер разом із сімома іншими правозахисниками та двома викладачами, що проводили семінар для правозахисників.

Затримані правозахисники: Ілкнур Остюн, Women’s Coalition, Іділь Есер, Amnesty International, Гіналь Куршун, адвокат, Human Rights Agenda Association, Нален Еркем, адвокат, Citizens Assembly, Нейта Таштан, Equal Rights Watch Association, громадянська асамблея, Озлам Далкіран, Шейхмуз Озбеклі, адвокат, Велі Аку, Human Rights Agenda Association.

Також було затримано двох іноземних тренерів — громадян Німеччини та Швеції, яких невдовзі відпустили і дозволили їм повернутись в свої країни.

Голова Amnesty International Туреччина Танер Кіліч був арештований 7 червня за звинуваченням у “членстві в терористичної організації”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: