У Тернополі суд виправдав людей, яких спровокували на злочини правоохоронці

Дата: 18 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

Тернопільський міськсуд виправдав двох осіб, яких звинувачували у збуті наркотичних засобів.

У своєму поясненні судді заявили, що спровокований злочин, відповідно до практики Європейського суду з прав людини, не несе суспільної небезпеки.

Давати роз’яснення суд був змушений після публікації на місцевому порталі “Терен” статті “Тернопільські судді “кришують” наркоторговців”, у якому журналісти звинувачували суддів у виправданні “наркоторговців”.

У суді пояснили, що з початку року розглянули 3 кримінальні справи, де обвинувачуваним інкримінували ст.307 КК України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів). У двох випадках винесли виправдальні вироки.

“Беручи до уваги усі кримінальні провадження даної категорії, які перебували в провадженні Тернопільського міськрайонного суду в яких ухвалено виправдувальний вирок, звертаємо Вашу увагу, що в кожному очевидний провокативний характер дій правоохоронних органів. Обвинуваченими в цих справах зазвичай є наркозалежні особи, які є соціально незахищеними, а їхніми захисниками виступають адвокати Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Тернопільській області”, – сказано у поясненні суду. 

Судді послалися на справу “Раманаускас проти Литви”, яка розглядалася у Євросуді з прав людини. У рішенні судді надають визначення провокації: вона “має місце тоді, коли відповідні працівники правоохоронних органів або особи, які діють за їхніми вказівками, не обмежуються пасивним розслідуванням, а з метою встановлення злочину, тобто отримання доказів і порушення кримінальної справи, впливають на суб’єкта, схиляючи його до вчинення злочину, який в іншому випадку не був би вчинений”.

Нагадаємо, раніше у доповіді Уповноваженого ВР з прав людини за 2015 рік було зазначено, що правоохоронці часто вдаються до проведення негласних слідчих дій без відкриття кримінального провадження, що є порушенням закону. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: