У територіальних громадах мають з’явитися ромські радники – правозахисники

Дата: 10 Травня 2019
A+ A- Підписатися

В Україні задля вирішення нагальних потреб ромів необхідно встановити ефективну комунікацію ромської громади з місцевими органами влади, зокрема впровадити інститут радників цієї нацменшини в об’єднаних територіальних громадах.

Про це сказав голова “Правозахисного ромського Центру” Володимир Кондур під час презентації аналітичного звіту щодо політики інтеграції ромів в Україні, передає “Укрінформ”.

З впровадженням децентралізації об’єднані територіальні громади отримують дедалі більше повноважень, тому нагальним є питання налагодження комунікації між ромською громадою та місцевими органами влади, зазначає правозахисник. 

“Насущним є питання представництва ромів у владі. Ми намагаємося запроваджувати інститут радників при адміністраціях, райадміністраціях, об’єднаних територіальних громадах. Зараз мета програми, яку ми реалізуємо, – щоб у кожній ОТГ був радник від ромської громади. Ми бачимо, що сьогодні фактично всі пріоритети комунікації влади і населення переходять у формат регіональний. І саме там ми направили свою синергію з владою – реалізовувати роботу, пов’язану з поліпшенням життя ромського населення”, – сказав Кондур. 

Наразі в Україні вже є приклади ефективної співпраці місцевої влади та ромської громади: 

“Гарним прикладом є Березівська міська ОТГ (в Одеській області – ред.). По-перше, сам голова цієї громади, персонал адміністрації співпрацюють з нами, створені всі умови для того, щоб ромська громада могла реалізовувати свої права”.

За словами Кондура, стратегія захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини була затверджена у 2013 році, а реформа децентралізації розпочалася пізніше. Тому кроки, які прописані в стратегії, не відповідають сучасному стану речей, і на місцевому рівні для вирішення потреб ромська громада вимушена апелювати до обласного рівня, тоді як багато питань можна вирішувати на рівні ОТГ.

Як відомо, Стратегію захисту та інтеграції в суспільство ромської національної меншини та план заходів щодо її виконання ухвалили ще у 2013 році в межах виконання Плану лібералізації візового режиму. 

У 2015 року президент Петро Порошенко підписав Указ “Про затвердження Національної стратегії у сфері прав людини”. І в цій Національній стратегії прописано цілий розділ “Забезпечення прав корінних народів і національних меншин”. Зокрема, в цьому розділі зазначено, що влада планує “проводити політику міжнаціональної толерантності, реалізувати комплексні заходи щодо забезпечення потреб громадян України, які належать до корінних народів і національних меншин, у соціальних та інших послугах”.

Водночас у червні 2018 року членкиня Комітету Верховної Ради з прав людини Ірина Суслова заявила, що ромська стратегія в Україні не виконується в тому числі через відсутність її фінансування. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: