У світі зростає рівень антисемітизму – доповідь

Дата: 02 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Загальна кількість інцидентів, пов’язаних з насильством на ґрунті антисемітизму, збільшилась у світі на 13% в порівнянні з 2017 роком. 

Про це йдеться в доповіді, підготовленій експертами Центру Кантора при Тель-Авівському університеті.

Лідерами за кількістю таких інцидентів стали Сполучені Штати (понад сто випадків), Великобританія (68), Франція і Німеччина (по 35) та Канада (20). Експерти наголошують, що  теракт у Піттсбурзі, який забрав життя 11 людей, зробив 2018 рік “найкривавішим за багато років”.

Водночас у доповіді йдеться, що в Україні, як і у всій Східній Європі, кількість антисемітських інцидентів, пов’язаних з насильством, знижується.

Як відомо, експерти не зафіксували за минулий рік жодного випадку насильства на ґрунті антисемітизму в Україні. Водночас досі в країні присутній вандалізм щодо синагог, єврейських центрів та громад. Проблемою також залишається безкарність антисемітських публічних виступів. 

Лише за минулий рік декілька українських чиновників опинились у центрі антисемітських скандалів. У липні головний військовий прокурор Анатолій Матіос дозволив собі такі висловлювання під час інтерв’ю, де натякнув, що “євреї хочуть залити кров’ю слов’ян українську землю”. Раніше українське МЗС відкликало свого консула з Гамбурга через те, що на своїй сторінці у Facebook він робив перепости малюнків зі стилізованою під український прапор свастикою, а в коментарях до своїх дописів писав, що “фашистом бути почесно”. Також у травні мер українського міста Сколе Володимир Москаль провів антисемітську лекцію, де розповів, що Україною править “московсько-ж*дівська влада”. Тоді чиновник, як йому здалось, провів аналіз Кабали та Тори. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: