У сумському СІЗО затриманим не надають замісної терапії

Дата: 22 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Моніторингова група виявила, що на Сумщині не забезпечують безперервність замісної підтримувальної терапії, що призводить до фізичних страждань затриманих.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, через надходження низки звернень та повідомлень від громадськості щодо позбавлення пацієнтів замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) права на медичну допомогу, Уповноваженим було відкрито провадження у справі про порушення прав і свобод людини. 

З 16 по 18 червня 2015 року представники громадськості спільно з працівниками Секретаріату Уповноваженого відвідали громадські організації, які опікуються проблемами пацієнтів ЗПТ; заклади охорони здоров’я; Сумський центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги; Сумський міськвідділ УМВС України в Сумській області; ізолятор тимчасового тримання, підпорядкований Сумському міськвідділу міліції; Сумський слідчий ізолятор.

Учасники моніторингової групи опитали пацієнтів ЗПТ, у тому числі тих, що тримаються в місцях несвободи, медичних працівників та працівників правоохоронних органів, ознайомилися з документацією, отримали копії документів.

Виявилося, що у Сумському СІЗО у разі тримання учасників ЗПТ під вартою, всупереч вимогам законодавства, не забезпечується безперервність лікування, що призводить до абстинентного синдрому, довготривалих фізичних страждань. Таке поводження, на думку Уповноваженого, розцінюється як жорстоке, суперечить практиці Європейського суду та є грубим порушенням статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За результатами перевірки було вирішено обладнати в СІЗО окремий кабінет для забезпечення безперервності лікування ЗПТ та детоксикації, налагодити належний облік та лікарське консультування.

Крім того, зібрані матеріали свідчать, зокрема, про незаконні затримання осіб, порушення права затриманих осіб на правову допомогу, маніпуляції з часом фактичного затримання осіб на Сумщині, а також про неналежне виконання слідчими суддями обов’язків щодо захисту прав людини при обранні запобіжних заходів.

Матеріали зараз опрацьовуються, після чого Уповноважений ухвалить рішення щодо реагування з метою усунення порушень та відновлення прав.

Нагадаємо, спеціальний посланник Генсека ООН Пан Гі Муна зі СНІДу у Східній Європі та Центральній Азії Мішель Казачкін повідомив, що на території Криму після анексії зросла смертність серед наркозалежних. Терапія забороненим у Росії метадоном у анексованому Криму не проводиться, тому кожен десятий наркозалежний з тих, хто проходив її раніше, вже помер. Відсутність терапії також сприяє епідемії ВІЛ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: