У Сумах вимагають звільнити чиновника, який закликав відправляти геїв до концтаборів

Дата: 24 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Жителі Сум просять міськраду розглянути питання звільнення заступника Сумського міського голови Максима Галицького, який закликав відправляти ЛГБТ-українців, які виходять на Марш рівності, до концентраційних таборів.

Петиція з таким закликом з’явилася на сайті електронних петицій. 

Авторка петиції та місцева журналістка Ольга Панфілова вимагає не тільки звільнити чиновника, але й щоб він приніс публічні вибачення за дискримінаційні слова. 

“Галицький, якого ми, жителі міста Суми, найняли працювати в органі місцевого самоврядування, відкрито нехтує законом, правами людини і знущається з пам’яті жертв нацистського режиму”, – зауважила вона.

Щоб петицію розглянула міська рада, її мають підписати 250 людей. На момент написання новини під закликом стояло понад 70 підписів. 

Зі свого боку голова Сум Олександр Лисенко вже засудив дії свого підлеглого. На відео, яке викликала Панфілова на своїй сторінці у Facebook, він сказав, що Галицький не мав права писати дискримінаційні пости в соцмережі. 

“Такі публікації не можна робити, незважаючи на те що це зроблено в неробочий час та на своїй сторінці. Людина на роботі і вона має розуміти, що вона представляє інтереси людей, а не окремої частини суспільства. З Галицьким я не спілкувався, але обов’язково це зроблю: що його спонукало та які в нього думку з цього приводу”, – сказав Лисенко. 

Очільник міста додав, що міська рада зробить свої висновки після спілкування з Галицьким, проте, якщо чиновника вирішать звільнити, займатися цим будуть члени спеціальної комісії. 

Як відомо, прокуратура відкрила провадження за розпалювання ворожнечі проти заступника Сумського міського голови Максима Галицького, який закликав відправляти ЛГБТ-українців, які виходять на Марш рівності, до концентраційних таборів. Згодом Facebook видалив пост, але чоловік почав обурюватися цим фактом, наголошуючи, що це нібито порушення його свободи вираження думки. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter