У Сумах виявили 11 школярів – учасників “груп смерті”

Дата: 14 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

У 21 учня виявили характерні подряпини у вигляді китів, написів, цифр та інших ознак, які мають суїцидальний характер.

Цю інформацію озвучили на брифінгу у сумській міськраді, передає УНІАН.

За інформацією завідувача відділу практичної психології і соціальної роботи Сумського інформаційно-методичного центру Марини Свириденко, було проведено медичні огляди та психолого-педагогічні дослідження дітей, в результаті яких виявлено 21 учня з характерними подряпинами у вигляді китів, написів, цифр та іншими ознаками, які мають суїцидальний характер.

“За результатами висновків відділу ювенальної превенції та кіберполіції встановлено, що 11 з 21 підлітків перебували в небезпечних групах у соціальній мережі, у 10 випадках причетності до ігор у соцмережах не виявлено”, – зазначила Свириденко.

За її словами, наразі педагогічними колективами навчальних закладів міста здійснюється психолого-педагогічний супровід учнів “групи ризику”.

Усі факти об’єднали в одне кримінальне провадження за статтею “доведення до самогубства”.

За словами начальника відділу ювенальної превенції ГУНП в Сумській області Сергія Тарасенка, наразі розробили методичні рекомендації, які допоможуть виявляти можливу участь дітей у небезпечних групах соцмереж, а також алгоритм дій у разі підтвердження таких випадків.

Нагадаємо, правоохоронці в Україні останнім часом неодноразово звертались до батьків з проханням уберегти своїх дітей від гри “Синій кит”. Популярність серед підлітків цієї гри називають загрозливою, а саму гру смертельною.

“У гри багато назв: “Тихий дім”, “Море китів”, “Розбуди мене о 4:20″, але результат завжди однаковий – самогубство дитини. За правилами, дитина повинна виконувати різноманітні квести, що пов’язані із заподіянням собі шкоди”, – ідеться у заяві Черкаської прокуратури.

Окрім цього, діти почали долучатися до небезпечної гри під назвою “Зникни на 24 години”. Суть цієї гри в тому, що дитина повинна піти з дому та не давати про себе знати добу.

Правоохоронці просять батьків підвищити увагу до психологічного стану підлітків та не допустити їхньої участі у іграх. Батьків також просять перевіряти, чи є на тілі дитини порізи та малюнки, не дозволяти дітям постійно сидіти у соцмережах, натомість організовувати їм дозвілля.

Українська поліція станом на початок березня заблокувала понад 500 “груп смерті” та 200 акаунтів їхніх організаторів.

Правоохоронці фіксували спроби самогубств, зокрема, на Львівщині, Київщині.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: