У Стамбулі звільнили з-під варти голову Amnesty International Туреччина Кіліча

Дата: 31 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Сьогодні у Стамбулі після 8 місяців ув’язнення звільнили з-під варти під заставу голову Amnesty International Туреччина Танера Кіліча, який безпідставно був заарештований місцевою владою 7 червня 2017 року і звинувачений у “членстві в терористичної організації”.

Про це йдеться в повідомленні на сторінці Amnesty International Україна у Фейсбук.

“Це величезне полегшення, що Танер незабаром повернеться до дружини і дочок, нарешті спатиме вдома, у своєму ліжку — вперше за майже вісім місяців. Але ми не повинні забувати, що багато інших невинних людей лишаються за ґратами”, — коментує цю подію Гаурі ван Гулік, директор Amnesty International у Європі.

За його словами, необґрунтовані обвинувачення проти Кіліча є спробою заглушити критичні голоси в Туреччині, але вони лише підсилюють важливість прав людини та тих, хто присвячує своє життя їх захисту.

“Сьогодні ми беремо коротку паузу, щоб відсвяткувати, але завтра ми будемо продовжувати нашу боротьбу за те, щоб звинувачення проти Танера, Стамбульської десятки та всіх інших були зняті”, — додає Гаурі ван Гулік.

За його словами, судовий процес проти Танера Кіліча, Іділь Есер та інших дев’яти правозахисників, яких безпідставно звинувачують в тероризмі, досі триває.

“Це одне з багатьох безпідставних судових переслідувань проти членів громадянського суспільства у Туреччині”, — наголошують в Amnesty International.

Як відомо, Голова Amnesty International Туреччина Танер Кіліч був арештований 7 червня 2017 року за звинуваченням у “членстві в терористичної організації”.

5 липня 2017 року у Стамбулі було затримано директорку Amnesty International Туреччини Іділь Есер разом із сімома іншими правозахисниками та двома викладачами, що проводили семінар для правозахисників.

Двох іноземних тренерів — громадян Німеччини та Швеції невдовзі відпустили і дозволили їм повернутись в свої країни.

26 жовтня 2017 були звільнені з-під варти директорка Amnesty International Туреччина Іділь Есер та ще 7 правозахисників.

Їх відпустили під підписку про невиїзд на час судового розгляду їхньої справи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: