У “справі Чийгоза” допитали Умерова

Дата: 13 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму в рамках кримінальної справи проти Ахтема Чийгоза на засіданні 13 квітня допитав заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова як свідка захисту.

Про це повідомив у відеопості на Фейсбук адвокат Чийгоза Микола Полозов.

За його словами, Умеров давав покази про події 25 та 26 лютого 2014 року.

Зокрема, Умеров розказав, що на засіданні Меджлісу 25 лютого, де йшлося про пікет біля кримського парламенту за збереження територіальної цілісності України, голова Меджлісу Рефат Чубаров не давав ніяких конкретних розпоряджень ні Чийгозу, ні іншим членам Меджлісу. Оповістити регіональні осередки Меджлісу про мітинг мав Заур Смірнов.

Також за свідченнями Умерова, 25 лютого у нього відбулася зустріч з Ольгою Удовіною, яка тоді займала посаду керуючої справами Ради міністрів АРК. Вона попросила Умерова від імені голови ради Міністрів АРК Анатолія Могильова обдзвонити депутатів кримського парламенту, на яких той мав вплив, і попросити їх не приходити на сесію. Своє прохання вона аргументувала тим, що на засіданні розглядатиметься питання про вихід Криму зі складу України. Про те, що до порядку денного включено питання про відставку Могильова, Удовіна Умерову не повідомила. За його словами, він виконав прохання і обдзвонив 10-12 депутатів, які на наступний день до парламенту не прийшли.

Умеров також бачив 26 лютого на мітингу Чийгоза, і він не давав при цьому ніяких команд “бити” чи “давити”, а навпаки стримував мітингувальників.

Нагадаємо, Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року за участь в мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема, з партії “Русское единство”.

“Справу Чийгоза” російський суд розглядає в рамках “справи 26 лютого” після того, як суд на закритому засіданні розділив цю справу на дві: окремо – стосовно заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, і окремо – щодо інших фігурантів процесу – Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі.

24 лютого Міжнародна експертна група заявила, що Росія не має права розслідувати події 26 лютого 2014 року під кримським парламентом. Вона назвала розслідування в Криму політично мотивованим і закликала українські правоохоронні органи розслідувати події під парламентом.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: