У штаті прокуратури є нічний “тримач черги” – журналісти

Дата: 15 Травня 2019
A+ A- Підписатися

У штаті військової прокуратури є працівник, до обов’язків якого належить “тримання” черги під судами, щоб слідчі могли подати клопотання для проведення слідчих дій у межах своїх розслідувань.

Про це йдеться в розслідуванні програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Журналісти слідкували за поданням клопотань у Печерському суді міста Києва, де документи в обмеженій кількості приймають тільки з 9-ї до 12-ї години дня.

“У них є людина, яка на роботу не ходить. Сугубо займається… ну штатник… його робочий режим з 12-ї ночі до 6–7-ї ранку. Він нічого не робить, він включений у групи всіх проваджень, які є. Це сугубо в нього таке завдання”, – розповів журналістам один зі слідчих. 

Клопотання, які є таємницею слідства, за даними розслідувачів, приймає не голова Печерського райсуду Руслан Козлов, а його помічниця. Водночас на документах не ставлять жодних відміток про отримання чи реєстрацію. За словами правоохоронців, під час роботи такої черги бували моменти, коли помічниця судді ігнорувала список черги та відмовлялася брати клопотання всупереч закону. 

“Наші гроші” акцентують увагу на тому, що в такий спосіб суд може фактично контролювати справи в ручному режимі.

Причиною появи нічних черг та окремої посади “тримача” є так звані “поправки Лозового”, які ще у 2017 році вніс нардеп Андрій Лозовий до закону про судову реформу. Відтоді, зокрема, початком строку досудового розслідування вважається не момент повідомлення про підозру, а момент реєстрації інформації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, а також знову з’явилася норма щодо можливості оскарження до слідчого судді рішення про повідомлення підозри. 

Після голосування поправок журналісти повідомляли, що Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя заднім числом вніс правки у своє рішення щодо законопроекту.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: