У Севастополі провели дитячий “День ВДВ”

Дата: 12 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Окупаційна влада Севастополя 2 серпня провела в місті дитяче свято до Дня повітряно-десантних військ, де вчили неповнолітніх поводитися зі зброєю. 

Про це повідомляють у Кримській правозахисній групі. 

Під час святкування хлопці з водних пістолетів обстрілювали один одного, а організатор заходу розповідав неповнолітнім про те, як важливо хлопчикам і дівчаткам готувати себе до служби в армії та пропагував службу в повітряно-десантних військах РФ. Також цього дня в місті відбулася виставка зброї. У ній брали участь підлітки з російського військово-патріотичного громадського руху “Юнармія” і спецназівського загону “Каскад”, яких вчили стріляти. 

На думку експертки Кримської правозахисної групи Ірини Сєдової, подібні дії російської влади і парамілітарних формувань у Криму допомагають розвитку у дітей культу війни і толерантності до насильства.

“Залучення українських дітей Криму в парамілітарні і силові структури держави, що окуповує, призводить до агресивного ставлення до держав і народів, що не підтримують ідеї “руского міра”. До того ж дітям нав’язується виключно “російська” ідентичність, розриваються зв’язки з їхньою країною народження і громадянства – Україною. Використовуючи такі заходи, російська влада здійснює серед неповнолітніх жителів Криму військову пропаганду, готуючи їх до служби в армії РФ, що є грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права”, – зазначила вона. 

Зі свого боку координаторка КПГ Ольга Скрипник додала, що зазвичай ворогом за російськими навчальними програмами та освітніми заходами є або Україна, або демократичні західні держави.

Як відомо, у Росії влада активно мілітаризує дітей. Подібні практики РФ використовує і на окупованих територіях. За даними активістів, багато навчальних організацій в окупованому Криму наразі перебувають під опікою військових, силових структур, парамілітарних формувань. Наприклад, “Братство православных следопытов”, “Юнармія”, десятки інших організацій влаштовують у Криму воєнізовані табори, де дітей навчають, наприклад, подавати вертолітні сигнали, виживати в лісі, складати автомат тощо. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter