У Росії визнали Сенцова і Кольченка політв’язнями

Дата: 03 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Російські правозахисники вимагають звільнити і реабілітувати з українського режисера Олега Сенцова і зняти звинувачення з антифашиста Олександра Кольченка.

Як пише “ЛігаНет“, російський правозахисний центр “Меморіал” визнав політв’язнями Олега Сенцова та Олександра Кольченка, яких російська влада звинувачує в тероризмі.

У “Меморіалі” відзначили: ряд факторів дає зрозуміти, що справа має очевидний політичний підтекст. Один з таких факторів – постійне недоречне згадування “Правого сектору”, при цьому в слідства немає ніяких реальних даних, що свідчать про те, що Сенцов і Кольченко мають якесь відношення до цієї забороненої в Росії організації, повідомляє російська редакція “Радіо Свобода“.

Правозахисники заявляють, що безпрецедентним є і примус обвинувачених до зміни громадянства з українського на російське, незважаючи на те, що вони вважають себе громадянами України, і єдиними документами, що засвідчують їх особу, є українські паспорти. Це призводить до порушення їх прав: до обвинувачених не допускають українського консула, їх не може захищати український адвокат“, – йдеться в повідомленні.

“Меморіал” вимагає негайно звільнити і реабілітувати Сенцова, зняти з Кольченка звинувачення в участі у терористичному співтоваристві, а звинувачення в теракті перекваліфікувати на статтю, адекватну правопорушенню.

Нагадаємо, в травні 2014 року антифашист і громадський активіст Олександр Кольченко і кінорежисер Олег Сенцов були затримані в Криму представниками російських спецслужб. Після цього їх етапували до московського СІЗО “Лефортово”. У Федеральній службі безпеки Росії заявили, що затримані є “членами диверсійно-терористичної групи “Правого сектору”. За версією слідства, група мала на меті здійснювати диверсійно-терористичні акти в Сімферополі, Ялті та Севастополі і знищувати об’єкти інфраструктури. Затримані та їхні адвокати вважають звинувачення абсурдними і політично вмотивованими.

Зараз слухання у справі тривають в Ростові-на-Дону в Північно-Кавказькому військово-окружному суді. 31 липня головний свідок звинувачення Геннадій Афанасьєв повідомив, що відмовляється давати свідчення, і заявив, що все сказане ним раніше він говорив під тиском.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: