У Росії шість організацій оштрафують за відсутність позначки “іноземний агент”

Дата: 13 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Шести некомерційним організаціям загрожує штраф до 500 тисяч рублів за те, що при публікації своїх матеріалів в інтернеті вони не вказували свого нинішнього статусу “іноземний агент”.

Як повідомляє російське видання “Известия“, серед порушників – шість НКО: “Transparency International – Р”, правозахисний та інформаційно-просвітницький центри “Меморіал”, рух “За права людини”, “Громадська комісія по збереженню спадщини академіка Сахарова”, організація “Громадянське сприяння”.

Зокрема, йшлося про матеріали регіональної громадської благодійної організації допомоги біженцям і вимушеним переселенцям “Громадянське сприяння” під назвами “Комітет “Громадське сприяння” представив карту нападів на ґрунті ненависті” і “Москва для москвичів”: чому дітей мігрантів почали відраховувати з російських шкіл”.

“Transparency International – Р” опублікувала без позначки матеріали “Декларування доходів і майна: сильні та слабкі сторони системи”, а також матеріал “Електронні щоденники Москви: куди зникли сотні мільйонів рублів?”.

За інформацією “Дзеркала тижня“, директор Інституту регіональної преси Анна Шароградська переконана, що закон про “іноземних агентів” був ухвалений спеціально, щоб змусити мовчати тих, хто ще наважується вільно говорити в Росії.

Вони виписують вам штраф у розмірі 40 тисяч євро, який ви не можете сплатити. А це стає приводом для закриття організації та порушення кримінальної справи проти її голови“, – сказала Шарогадская.

Нагадаємо, в РФ було створено так званий список “іноземних агентів”, тобто некомерційних організацій, що фінансуються з-за кордону і займаються політичною діяльністю. До списку увійшли 69 організацій, серед них – Фонд “Династія”, правозахисний центр “Меморіал”, “Солдатські матері Санкт-Петербурга”, Благодійний фонд допомоги біженцям і вимушеним переселенцям “Громадське сприяння”, “Комітет проти тортур” та інші. Організації потрапляють до списку в результаті проведення перевірок, за відмову добровільно реєструватися їх очікують великі штрафи і призупинення діяльності на півроку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: