У Росії експерти знайшли екстремізм у цитаті зі Старого Завіту

Дата: 14 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Російські експерти знайшли знайшли ознаки екстремізму у 29-му вірші 36-го псалма Давида, що входить до Старого Завіту.

Про це на сторінці у фейсбуку повідомив російський юрист Ян Чеботарьов

Перевірку вірша з найстарішої частини Біблії проводили експерти Вятського державного університету, які знайшли в ньому “ознаки екстремізму у формі спонукання до дій, спрямованих проти будь-якої групи, виділеної за релігійною ознакою”. Причиною перевірки стало те, що точна цитата біблійного вірша міститься в літературі послідовників забороненої в Росії організації “Свідки Єгови”. 

За словами Чеботарьова, експерти не повідомили, на якій підставі зробили висновки про екстремізм у вірші, але припустив, що причиною міг стати той факт, що вічне життя в старозавітному вірші обіцяють “тільки і виключно праведникам”.

Як відомо, тиск на “Свідків Єгови” в Росії почався у 2014 році. Тоді Верховний суд визнав екстремістським сайт організації, а також три книги: “Чого насправді вчить Біблія?”, “Наближайся до Єгови” і “Приходь і йди за мною”. Через чотири роки Верховний суд Росії за позовом міністерства юстиції визнав діяльність організації в РФ екстремістською, а також заборонив їй працювати на території країни. Рішення суду тоді дозволило конфіскувати майно організації. 

Практика переслідування “свідків” поширюється й на окуповані Росією українські території: 16 листопада в Джанкої співробітники ФСБ Росії провели обшуки й затримання за кількома десятками адрес. Тиску зазнають і єговісти на Донбасі. 

Наприкінці минулого року стало відомо, що “Свідки Єгови” подали 37 заяв до європейських судів із зафіксованими фактами порушення прав людини проти одновірців у Росії та Криму. За даними російських журналістів, понад 200 людей через переслідування попросили притулку у Фінляндії

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: