У райвідділі на Чернігівщині порушують права затриманих

Дата: 21 Травня 2015
A+ A- Підписатися

В ізоляторі не обладнано кімнату для побачень, потребує оновлення постільна білизна, недостатньо миючих засобів та засобів індивідуальної гігієни.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, 18-19 травня 2015 року працівники Секретаріату Уповноваженого разом із представниками громадськості здійснили моніторинговий візит до Ріпкинського РВ УМВС України в Чернігівській області та ізолятору тимчасового тримання цього райвідділу. Було перевірено також спеціальну палату Ріпкинської центральної районної лікарні та спеціальний автомобіль (автозак) для перевезення затриманих осіб.

Під час перевірки виявилося, що умови тримання в кімнаті для затриманих та доставлених і у камерах ізолятору не відповідають національним та міжнародним стандартам. Дві камери ізолятору та кімнату для затриманих та доставлених взагалі не можна використовувати, оскільки їх площа менша ніж 7 кв. м., а відстань між стінами камер менше 2 м. Також в кімнаті відсутнє природне освітлення та стаціонарний санітарний вузол, вона обладнана біотуалетом.

В ізоляторі не обладнано кімнату для побачень, через що затриманим не надаються побачення. Потребує оновлення постільна білизна, недостатньо миючих засобів, рушників, засобів індивідуальної гігієни.

Неналежним чином здійснюється облік перебування осіб та облік повідомлень про затримання до Центру з надання вторинної правової допомоги. У медичних аптечках немає повного комплекту ліків, деякі прострочені. 

Перелік недоліків та порушень із рекомендаціями буде направлено до Ріпкинського РВ УМВС України в Чернігівській області, Міністерства внутрішніх справ та Генеральної прокуратури України для належного реагування.

Нагадаємо, під час візиту до Одеського інтернату для незрячих дітей представники моніторингової групи з’ясували, що у будівлі понад 40 років не робили капітальний ремонт, у закладі відсутні психіатр та невропатолог, не вистачає спеціальних тростин для пересування дітей з вадами зору.

Фото: офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: