У райвідділі Маріуполя порушують права затриманих

Дата: 06 Травня 2015
A+ A- Підписатися

У райвідділі не фіксується час фактичного затримання, працівники не повідомляють про затримання до центру безоплатної правової допомоги.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав  людини, 21-23 квітня працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого разом із членами громадської організації “Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів” перевірили дотримання прав людини в органах та спеціальних установах Маріупольського міського управління ГУ МВС України в Донецькій області.

Перевірено ізолятор тимчасового тримання та Жовтневий райвідділ управління. Також опитано затриманих працівниками Служби безпеки України, які перебували в Маріупольському слідчому ізоляторі.

Встановлено, що працівники Жовтневого РВ та Управління СБ України в Донецькій області систематично ігнорують вимоги щодо забезпечення права на захист затриманих. Працівники не повідомляють негайно після затримання осіб у центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, іноді взагалі таке повідомлення не здійснюється.

У Жовтневому райвідділі відсутня документація обліку усіх дій, які проводяться із затриманим, у тому числі час їх початку та закінчення, а також осіб, які проводили такі дії або були присутні під час їх проведення. Доставлені особи не реєструються в Журналі обліку доставлених, відвідувачів та запрошених.

Немає спеціальних приміщень для роботи із затриманими та доставленими особами, всі дії із затриманими проводяться у робочих кабінетах працівників міліції, що є порушенням законодавства та створює ризики неналежного поводження. Люди, що утримуються в слідчому ізоляторі або ізоляторі тимчасового тримання, неодноразово доставлялися до райвідділу для проведення слідчих дій, що заборонено п. 4 Наказу МВС від 18.12.2003 № 1561. У райвідділі немає відповідним чином обладнаних спеціальних приміщень для тимчасового тримання. 

У протоколах про затримання не зазначається час та місце фактичного затримання, а фіксується час доставляння до райвідділу або ж час та місце складання протоколу. Це призводить до штучного збільшення часу, протягом якого законність затримання має перевірити суд.

В ізоляторі тимчасового тримання Жовтневого РВ не інформують прокуратуру у випадку доставляння осіб із тілесними ушкодженнями та не проводяться перевірки за фактами виявлених ушкоджень.

Про всі зафіксовані порушення повідомлено керівництву перевірених установ. Перелік  недоліків та рекомендацій щодо їх усунення буде направлено керівництву Генеральної прокуратури, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України.

Нагадаємо, раніше під час візиту моніторингової групи до райвідділу та ізолятора на Черкащині виявилося, що працівники не вносять відомості до Журналу обліку доставлених, відвідувачів та запрошених. Кілька затриманих повідомили, що вони перебували у службових приміщеннях або в ізоляторі, але дані про їх перебування не фіксувалися правоохоронцями.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: