У райсуді на Буковині підсудних утримують у металевих шафах без світла та повітря

Дата: 22 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

У Глибоцькому райсуді Чернівецької області  підсудних утримують у металевих шафах, що нагадують середньовічні катівні. У шафах немає належних освітлення та вентиляції.

Таке порушення 8 лютого виявили монітори Національного превентивного механізму (НПМ) під час візиту до Глибоцького районного суду, повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Зокрема, встановлено, що всупереч вимогам законодавства, людей, доставлених під конвоєм до Глибоцького райсуду, тримають у зачинених металевих шафах. Повітря та світло потрапляють всередину через прорізані у шафах отвори розміром 10х20 см. Крім того, у приміщенні, де розташовані шафи, немає кондиціонера. Також на момент візиту у цьому приміщенні було відсутнє водопостачання, через що не можна було скористатися умивальником та унітазом.

Члени моніторингової групи зазначили, що сама шафа виглядає як середньовічна катівня та складається з двох секцій висотою 2 м та площею 2 м2 на людину, яка повинна розміститися сидячи на лавці шириною 25 см (за умови, що в кожній секції розміщено лише одну людину). А згідно зі встановленими нормами, площа кожної камери для підсудного повинна бути не менше 4 м2 .

Осіб, які конвоюються до суду, не забезпечують харчуванням, що також є суттєвим порушенням прав людини.

Монітори також зафіксували відсутність належно облаштованих місць для спілкування підсудних із захисниками, а також для ознайомлення з матеріалами справи. Наразі вони можуть це зробити лише у залах судового засідання, перебуваючи у клітках, використання яких також не в повній мірі відповідає вимогам законодавства.

Монітори вважають, що тримання людини у приміщенні суду може розцінюватися як порушення норм Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання.

Монітори також зауважили, що під питанням і доступність Глибоцького районного суду для осіб з інвалідністю, що пересуваються на візках, адже пандуси відсутні. До сходинок головного входу прикріплено два швелери, падіння з яких може завдати серйозних травм. Вхід, через який доставляють підсудних, пандусом взагалі не обладнано. Оскільки зали судових засідань розташовані на другому поверсі, виникає потреба у встановленні пандусів на сходах. Проблему можна вирішити, якщо розташувати зали засідань на першому поверсі суду або привести приміщення у відповідність до державних будівельних норм.

Для негайного припинення жорстокого поводження з підсудними у Глибоцькому районному суді Чернівецької області та захисту їхніх прав буде направлено відповідні акти реагування Уповноваженого на адресу Державної судової адміністрації та МВС України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: