У пенітенціарній системі України немає катувань — заступник міністра юстиції

Дата: 21 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

У закладах пенітенціарної системи України у 2017 році не було зафіксовано випадків катування.

Про це заявив на брифінгу заступник міністра юстиції Денис Чернишов, повідомляє кореспондентка Центру інформації про права людини.

За його словами, у грудні в країні завершив роботу Європейський комітет з питань запобігання катуванням, який не зафіксував випадків тортур.

Мої слова можуть сприйматись як упереджені, тому ми спираємось на документи Червоного Хреста міжнародного або Європейського комітету з питань запобігання катуванням, який в грудні був у нас. У жодній з відвіданих ними установ не було нарікань по застосуванню фізичної сили. Крім того, вони казали, що харчування, у середньому, задовільне. Тому я можу точно сказати, що у 2017 році тортур не було“, — заявив Чернишов.

При цьому, заступник міністра юстиції не уточнював кількість випадків застосування фізичної сили у пенітенціарних установах.

Ми повідомляємо прокуратуру про випадки застосування фізичної сили, є прокурорський нагляд“, — сказав Чернишов.

Нагадаємо, у грудні 2017 року у Луцькому СІЗО після чотирьох діб перебування помер 25-річний хлопець Дмитро Листовничий. Його рідні стверджували, що хлопця катували, вказували на побите обличчя, численні садна на тілі, вибиту ключицю та “дірку у голові”. Проте у виписці про смерть йшлося, що в Листовничого була хвора печінка і він помер природною смертю.

Підкомітет ООН з питань запобігання катуванням зафіксував в Україні під час візиту в травні і вересні 2016 року безліч заяв про дії, які можуть бути класифіковані як тортури і жорстоке поводження. 

Крім того, у звіті підкомітету наголошувалось, що Україна повинна створити національний реєстр заяв про тортури.

Українські правозахисники неодноразово наголошували, що попри те, що Україна ратифікувала Загальну декларацію з прав людини, Європейську конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод, Конвенцію ООН проти катувань та інші міжнародні документи, які прямо забороняють тортури, практика їх застосування все ще існує в нашій державі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: