У парламенті проголосували за закон про воєнний стан

Дата: 12 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Верховна Рада прийняла закон про правовий режим функціонування держави у разі запровадження воєнного стану, а керівник Луганщини Геннадій Москаль заборонив перетин лінії розмежування в області для всіх, окрім велосипедистів, пішоходів та транспорту гуманітарних місій.

Як пише “Українська правда“, за відповідний закон проголосували сьогодні 254 народних депутати.

Згідно з законом, військове командування та адміністрації матимуть право встановлювати режим посиленої охорони важливих об’єктів, запроваджувати трудову повинність для працездатних осіб, примусово відчужувати приватне і комунальне майно для потреб держави, забороняти проведення мирних зборів, мітингів, походів, демонстрацій та інших масових заходів, забороняти діяльність політичних партій, проводити евакуації населення та інші заходи.

Також військове командування та адміністрації можуть встановлювати військово-квартирну повинність із розквартирування військовослужбовців, запроваджувати комендантську годину, регулювати роботу підприємств телекомунікацій, поліграфічних підприємств і видавництв, забороняти торгівлю зброєю, сильнодіючими хімічними речовинами, алкогольними напоями, встановлювати особливий режим у сфері виробництва та реалізації ліків, до складу яких входять наркотичні засоби.

Натомість депутати вилучили норму про вилучення усієї вогнепальної зброї у населення у разі запровадження воєнного стану.

Нагадаємо, на офіційному сайті керівника Луганської обласної військово-цівільної адміністрації Геннадія Москаля зазначено, що сьогодні він підписав розпорядження про заборону перетину лінії розмежування, яка проходить через Луганську область, для будь-яких транспортних засобів, включаючи легкові автомобілі. Виняток – велосипедисти, пішоходи, а також транспорт міжнародних гуманітарних організацій.

Станом на сьогодні через лінію розмежування в Луганській області діє один пункт пропуску – з Лисичанська через Гірське та Золоте в бік окупованого Первомайська.

Заборона діятиме до законодавчого врегулювання Верховною Радою та Кабміном України питання про переміщення вантажів на окуповані території. Розпорядження керівника адміністрації набуває чинності з моменту опублікування у ЗМІ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: