В ОБСЄ схвалили резолюцію щодо мілітаризації Росією Криму

Дата: 08 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Комітет з політичних питань і безпеки Парламентської асамблеї ОБСЄ схвалив резолюцію “Мілітаризація Російською Федерацією тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим, Севастополя, Чорного та Азовського морів”.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив член делегації України у ПА ОБСЄ Сергій Висоцький

За його словами, підтримали документ 54 парламентарі, проти були п’ять делегатів з Росії та один з Італії. 

“Далі – розгляд резолюції на пленарному засіданні”, – зазначив Висоцький. 

Перед голосуванням російська делегація намагалася прибрати згадку про невиконання нею Мінських угод та засудження окупації української території з резолюції. Тоді її підтримав тільки один депутат з Казахстану. 

Зі свого боку член постійної делегації України в ПА ОБСЄ Рефат Чубаров повідомив, що парламентарі підтримали документ попри шалений спротив росіян. 

Відомо, що ще у 2014 році ОБСЄ заявляла, що будь-яка мілітаризація Криму Росією матиме надзвичайно небезпечні наслідки. Про безпрецедентний рівень мілітаризації окупованого півострова наприкінці минулого року говорили й в ООН. Тоді постпред України в організації Володимир Єльченко розповів про порушення основних прав людини в Криму, зокрема про кримських татар та етнічних українців. 

Нагадаємо, що нещодавно Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення, яким дозволила Росії повернутися до сесійної зали та не виконувати жодних умов, пов’язаних з відновленням територіальної цілісності України. Росію позбавили права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи у 2014 році після незаконної анексії Криму. На знак протесту проти цих санкцій Москва розпочала шантаж ПАРЄ, щоб повернути в ній своє право голосу. Два роки тому Російська Федерація перестала сплачувати свій внесок у Раду Європи, що спричинило фінансову кризу в організації.

Згодом у свіжій доповіді моніторингового комітету ПАРЄ щодо повноважень російської делегації серед вимог та закликів до Росії журналісти не знайшли пунктів, пов’язаних з питаннями окупованого Криму та військової агресії на Донбасі. Проте в документі залишили питання сплати Росією внесків. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: