У новій українській школі не буде обов’язкового курсу “Християнської етики”

Дата: 19 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

У концепції нової української школи немає обов’язкових рекомендацій щодо вивчення першокласниками предмету “Християнська етика”.

Про це повідомив заступник директора Інституту модернізації змісту освіти при Міністерстві освіти і науки України Роман Шиян, передає Громадське радіо.

Історія “Християнської етики” в українських школах розпочалася ще в 90-х роках. Тоді обласні ради західних областей рекомендували школам скеровувати вільні години на вивчення цього предмету. За словами Шияна, до викладання залучали людей із педагогічною та богословською освітами, але це викликало деякі спірні питання у викладанні, бо вчителі не завжди зберігали світський характер предмета.

На вищому рівні про введення обов’язкового курсу “Християнської етики” заговорили у 2005 році, коли тодішній президент Віктор Ющенко ініціював викладання у школах предмета “Етика віри”. Вже у 2009 році він закликав представників церкви приєднатися до роботи спеціальної церковної ради, яка працювала на базі МОН.

Рада церков на зустрічі з Віктором Ющенком

Проте після 2010 року в різних частинах України години “Християнської етики” почали скорочувати, а десь узагалі прибрали зі шкільного розкладу.

На ініціативи введення обов’язкового уроку християнства для дітей завжди реагували активісти, які нагадували чиновникам про те, що в Україні церква офіційно відділена від держави, а Конституція гарантує право на свободу віросповідання. І хоча кількість тих, хто сповідує християнство, переважає в Україні, тут також мешкають прихильники інших світових релігій, зокрема мусульманства, юдаїзму, індуїзму тощо.

Востаннє про введення християнської етики для дітей заговорили у Львові. Там депутати міськради звернулися до Міністерства освіти зробити курс обов’язковим у всіх навчальних закладах, а також запровадити низку спецкурсів релігійного спрямування у ВНЗ.

Під час підготування до нового навчального року, за словами Шияна, чиновники оминули контраверсійне питання.

“Зараз у контексті нової української школи ми оминули це питання. Тобто першокласники не вивчатимуть як рекомендований курс предмет “Християнська етика”. Тепер це буде певний виклик для тих шкіл, що вже мають це традиційно”, – зазначив він.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: