У Нідерландах почала діяти заборона паранджі

Дата: 01 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

У Нідерландах почав діяти ухвалений минулого року закон щодо заборони одягу, що закриває обличчя, у таких будівлях, як школи, урядові установи і лікарні.

Про це повідомляє DW.

Закон забороняє будь-які предмети одягу, що закривають обличчя, – шоломи, лижні маски – у громадських місцях, а не на вулиці. За відмову показати обличчя людину відтепер можуть не пустити в громадське місце або ж навіть оштрафувати на суму до 150 євро. Критики документа ще під час голосування Верхньої палати парламенту Нідерландів зауважували, що заборона спрямована саме проти мусульманок, адже тепер жінкам у країні буде заборонено носити нікаб – вуаль, що закриває обличчя, – та паранджу – вуаль, що закриває все тіло й обличчя.

Як повідомляють журналісти, закон уже зустрів тиск із боку місцевих жителів кількох нідерландських міст. Там лікарні, оператори громадського транспорту та поліція заявили, що не будуть дотримуватися нової заборони.

Відомо, що заборона на носіння паранджі в Нідерландах частково діє з 2016 року. Тоді нижня палата країни схвалила заборону на носіння мусульманських головних уборів, що закривають обличчя, у низці громадських місць. Чиновники пояснювали причину заборони безпекою і підкреслювали, що вона не містить жодного релігійного характеру.

Подібні закони також діють у деяких європейських країнах: Бельгії, Данії, Австрії та Іспанії. Проте першою заборону на носіння паранджі до своїх законів внесла Франція у 2011 році. Експерти пов’язують хвилю заборон на носіння паранджі в Європі з терактами та зростанням ісламофобії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: