У Непалі криміналізують ізоляцію жінок під час менструації

Дата: 10 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

У Непалі ухвалили закон, який передбачає кримінальну відповідальність за практику, коли жінку змушують залишати дім на час менструації.

Як передає ВВС Україна, тому, хто чинитиме такий ритуал, загрожує трьохмісячне ув’язнення та штраф у 30 доларів США.

Ця практика під назвою “чхопаді” опинилася в центрі уваги після того, як дві жінки загинули, коли змушені були спати в сараях.

Але правозахисники сумніваються, що закон справді зможе вирішити проблему.

За стародавньою індуїстською традицією, жінки під час місячних та ті, хто щойно народив, вважаються нечистими або такими, що приносять невдачі. Їх можуть змусити спати в сараях або приміщеннях для худоби.

Їм також заборонено торкатися худоби та чоловіків, не можна їсти певну їжу та можуть заборонити користуватися вбиральнею у будинку, змусивши відходити від своїх сіл на великі відстані.

Минулого місяця така дівчина-підліток померла після того, як її вкусила змія. У цей час вона спала в сараї.

У грудні 2016 року померла інша 15-річнай дівчина. Вона задихнулася після того, як засвітила вогонь у сараї, аби зігрітися.

Втім, за словами правозахисниці Пеми Лхакі, новий закон неможливо буде застосовувати, оскільки ця практика пов’язана з глибоко вкоріненою системою вірувань.

“Вони повинні зрозуміти першопричину, вжити стратегічних заходів і почекати одне покоління”, – сказала вона агентству AFP.

ТАБУ НА ПЕРІОД МІСЯЧНИХ

  • У багатьох світових релігіях жінки під час місячних вважаються “нечистими”.
  • Вони не мають права відвідувати храми та бути присутніми на релігійних обрядах.
  • Традиція “чхопаді”, якої дотримуються індуси на заході Непалу, є найбільш екстремальною версією, коли жінок виганяють на вулиці під час місячних.
  • В Індії жінкам не дозволяється входити в деякі індуїстські храми і мусульманські мечеті під час менструації. Але зараз у судах є позови з вимогою це скасувати.
  • На півдні Індії на честь дівчини, яка досягає статевої зрілості, влаштовують вечірки з подарунками.
  • У селах жінки племені Догонів у Малі також живуть в сараях під час менструації

За даними відділу з прав людини Держдепу США, опитування, проведене в Непалі 2010 року, свідчить, що “чхопаді” практикують 19% жінок віком від 15 до 49 років по всій країні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: