У Нацполіції затримання за акцію в Рівному назвали “заполітизованим”: правозахисники не погоджуються

Дата: 28 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Голова Національної поліції Сергій Князєв назвав ситуацію з затриманням двох людей у Рівному, які вийшли на акцію за імпічмент президента Володимира Зеленського, політизованою історією. 

Про це повідомляє Громадське. 

За його словами, обидвох учасників акції вже доставляли до відділку у квітні за “аналогічний вчинок”. 

“Закон передбачає, що будь-який громадянин може проводити будь-які акції, але є умова – повідомити місцеву громаду. Будь-як. Не чекати відповіді, а просто повідомити та проводити акцію. Поліцейські в Рівному прийняли рішення скласти протокол. Вони запросили громадян до відділку поліції, де склали адміністративний протокол. Хочу наголосити, що цих громадян у квітні доставляли до поліції за аналогічний вчинок. Тоді протокол склали, а суд згодом виніс рішення, де визнав дії поліцейських законними. Я розумію, що це (затримання 25 травня – ред.), мабуть, трошки заполітизоване”, – сказав Князєв.

Також, за словами очільника Нацполіції, наразі з правоохоронцями по всій Україні поводять роз’яснювальну роботу на прикладі цього затримання. 

Водночас правозахисники та активісти обурилися такою позицією поліції, адже, як відомо, в Україні передбачена відповідальність за порушення порядку й організації проведення акцій, однак самого порядку не існує. На підтримку затриманих 25 травня в Рівному мітингувальників уже виступила директорка Amnesty International Ukraine Оксана Покальчук. Вона опублікувала у себе на Facebook фотографію, де стоїть під стінами МВС із фотографією, на якій зображені молоді люди з плакатами. 

“Сьогодні я вийшла на мирний протест з плакатом, на якому зображені молоді люди з плакатами. Така от рекурсія. Скажу чесно, мене ця ситуація вкрай обурила. Двоє підлітків вийшли на мирний протест. При цьому поліція та представники влади на всіх рівнях поводяться і висловлюються так, ніби вони (і навіть їхні батьки!) вчинили правопорушення. Мені навіть незручно нагадувати про такі елементарні речі, але. Політична позиція чи гасла будь-кого, хто проводить мирне зібрання, не повинна мати жодного значення для працівників поліції. Їхнє завдання – забезпечувати громадський порядок”, – написала вона. 

Згодом затримана в Рівному активістка Дарина Коц написала у себе на Facebook, що їй погрожують та цькують невідомі. 

“Я жахливо подавлена. Мені бажають померти від раку, катувань, смерті, побиття. Називають мене повією та алкоголічкою. Ображають мою зовнішність, яку я не вибирала. За те, що я не побоялася відстояти свою позицію і висвітлити свавілля поліцейських і бездіяльність влади. Я зараз у такому ж стані, в якому виходила з відділку, – морально спустошена, розбита і подавлена“, – написала вона. 

Як відомо, 25 травня в Рівному поліцейські затримали двох людей, які вийшли в центр міста з плакатами за імпічмент новообраному президенту України Володимиру Зеленському. Тоді правоохоронці склали на хлопця та дівчину адмінпротоколи за порушення порядку організації і проведення зборів, а на матір мітингарки окремо склали адмінпротокол за невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей. У Нацполіції згодом затримання назвали простим “запрошенням” до відділку. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: