У Мукачевому роми створять свій орган самоврядування

Дата: 26 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Сьогодні в Мукачевому Закарпатської області ініціативна група подала до мерії міста документи на реєстрацію першого в Україні Органу самоорганізації ромської громади.

Як повідомляє сайт благодійного фонду “Розвиток”, активісти зазначають, що це сталося в місті, де проживає найбільша ромська громада в Україні, і вважають це знаковою подією.

Громадські активісти впевнені, що “для ромів – це початок нової ери, початок нової історії, де є такі поняття, як право голосу, право на освіту, робота, саморозвиток, соціальна мобілізація, громадянська відповідальність і обов’язки перед суспільством, демократія“.

За їх словами, половина ромського табору, а це майже 5000 осіб, хочуть захищати себе самостійно.

Один з ромських активістів Андрій Горват каже: “Ми втомилися бути рабами, ми втомилися, коли нами керують і не дають сказати слово. Ми хочемо самі приймати рішення і самі брати відповідальність за їх виконання. Ми хочемо відкрити табір і щоб жителі міста Мукачево побачили, що наші діти такі ж, як їх. Ми хочемо змінюватися і хочемо змінити ставлення людей до нас“.

Розвиток ромського самоврядування дозволить вести діалог з владою на рівних, партнерських умовах, пропонуючи реалізовувати спільні проекти, а не займатися випрошуванням чергових пільг чи допомоги, впевнені активісти.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: