Минулого року в країні встановили втричі більше “зелених” електростанцій

Дата: 03 Січня 2019
A+ A- Підписатися

У 2018 році в Україні ввели майже втричі більше нових потужностей відновлюваної електроенергетики, ніж 2017 року.

Про це розповів голова Держенергоефективності Сергій Савчук, передає прес-служба уряду.

 

За рік встановили 813 МВт нових потужностей, що генерують електроенергію з відновлюваних джерел, а це, за словами чиновника, майже в три рази більше, ніж обсяг потужностей, введених у 2017 році, а саме близько 300 МВт.

Зокрема, у 2018 році введено додатково: 646 МВт сонячних електростанцій (СЕС); 70 МВт  СЕС приватних домогосподарств (за 9 місяців); 68 МВт вітроелектростанцій; 13 МВт станцій, що генерують електроенергію з біомаси; 12 МВт об’єктів, що виробляють електроенергію з біогазу; 4 МВт малих ГЕС.

У встановлення 813 МВт потужностей об’єктів відновлюваної електроенергетики інвестовано понад 730 млн євро.

Загалом, на сьогодні в країні працює 2240 МВт потужностей, які генерують “чисту” електроенергію, що у 1,5 рази більше, ніж на кінець 2017 року (близько 1500 МВт).

“Наразі важливо зберегти позитивну динаміку розвитку “чистої” енергетики, запровадивши нову для країни, але вже популярну в провідних країнах світу систему підтримки – аукціони”, – зазначив Савчук. 

Наприкінці грудня минулого року парламент у першому читанні підтримав законопроект № 8449-д, що завдяки механізму аукціонів має забезпечити здешевлення вартості “чистої” електроенергії, а також прозорий та конкурентний розвиток відновлюваної енергетики.

Нагадаємо, що 93% українців вважають охорону довкілля важливим питанням, а 87% переконані, що можуть особисто відігравати роль у захисті довкілля. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: