У Миколаєві журналістка поскаржилася на суддю через заборону аудіозапису

Дата: 19 Травня 2015
A+ A- Підписатися

У Миколаєві журналістка поскаржилася до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на суддю, який забороняв їй вести аудіозапис засідання.

Як повідомляє “Преступности. НЕТ“, журналістка цього інтернет-видання Альона Мельникова спільно з медіа-юристом Олександром Бурмагіним склала і відправила скаргу до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо неправомірних дій судді Центрального районного суду Миколаєва Володимира Алейникова.

Журналістка у своєму блозі написала, що суддя забороняв їй вести аудіозапис на одному з попередніх засідань суду у справі спійманого на хабарі екс-заступника голови райадміністрації Центрального району та депутата-“регіонала” Сергія Полянцева. Журналістка повідомила судді, що має право здійснювати запис відповідно до статті 11 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”. 

Наступні півгодини Алейников присвятив не розгляду справи, а розповідям про те, що діяльність журналіста є перешкодою для відкритого і прозорого процесу“, – зазначила журналістка. 

За словами судді, норма закону, роздільна вести аудіозапис судового процесу, – це лише “одна цитата” статті закону, яку кореспондент “висмикнула” і “намагалася поставити їй головне значення”. 

Суд має право мати можливість ухвалити обґрунтоване і законне рішення. Таке рішення не може бути ухвалене в разі, якщо обвинувачений з тих чи інших причин позбавлений можливості давати пояснення так, як він забажає. І суд повинен обмежувати те, що заважає обвинуваченому“, – сказав суддя. 

Альона Мельникова впевнена, що суддя “маніпулював нормами Закону і прямо намагався порушити право на публічність, закриваючи очі на те, що цей процес є суспільно важливим, оскільки Полянцев є депутатом Миколаївської міської ради (публічна особа) і звинувачується в серйозному правопорушенні“. 

Того дня, за словами журналістки, суддя не став виносити рішення про проведення закритого засідання. Але на наступному засіданні, що відбулося 18 травня, виніс ухвалу, яка в тому числі забороняє журналістам здійснювати аудіозапис процесу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: