У Маріупольському виправному центрі порушують умови праці

Дата: 05 Травня 2015
A+ A- Підписатися

На підприємстві Маріупольського виправного центру не створено належних умов праці: не дотримується температурний режим у приміщеннях, бракує освітлення, засуджені не мають спецодягу та скаржаться на низьку зарплату.

Як повідомляється на офіційному сайті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, 21-23 квітня 2015 року під час моніторингового візиту працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого спільно з представниками громадськості вивчали стан дотримання прав людини у діяльності Маріупольського виправного центру (№138) та Приазовської виправної колонії (№107).

Після спілкування із засудженими та огляду житлових, побутових та виробничих приміщень монітори відзначили неналежні умови праці засуджених на підприємстві Маріупольського виправного центру (№138). В цеху з переробки поліетиленової плівки та на швейній дільниці відсутнє скло на вікнах, через що не дотримується належний температурний режим. У виробничих приміщеннях бракує природного і штучного освітлення, засуджені не мають спеціального одягу, побутові приміщення занедбані, територія засмічена будівельним сміттям. Майже всі засуджені скаржились на малу заробітну плату.

Гуртожитки для засуджених за графіком адміністрації відключають від електроенергії іноді на 7 годин на добу, що створює значні незручності для мешканців.

Адміністрацією також порушуються вимоги кримінально-виконавчого законодавства: засудженим, які не допускають порушень встановленого порядку і мають сім’ї, не надається право після відбуття шести місяців покарання проживати за межами гуртожитків зі своїми сім’ями.

Під час проведення моніторингу Приазовської виправної колонії (№ 107), у якій тримаються засуджені жінки, монітори не виявили порушень прав людини.

За результатами моніторингу керівництву пенітенціарних установ та управлінню Державної пенітенціарної служби України в Донецькій області надано рекомендації з усунення недоліків. Детальний звіт за результатами візиту буде також спрямовано до Міністерства юстиції України.

Нагадаємо, раніше візит моніторингової групи виявив, що у Надвірнянському будинку дитини на Івано-Франківщині хронічно хворим дітям-сиротам з вираженим больовим синдромом не надається доступ до відділення паліативної допомоги. Кімнати дитячого будинку-інтернату перенаселені, діти місяцями не бувають на свіжому повітрі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: