У Маріуполі відкрили центр підтримки для вразливих груп: ЛГБТ, переселенців, потерпілих від насильства

Дата: 13 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Маріупольський ком’юніті-центр “Equality east” отримав власне приміщення.

Про це повідомляє Громадське радіо. 

Працівники центру 

На базі центру ЛГБТ-люди, переселенці, наркозалежні, потерпілі від насильства та секс-працівники можуть отримати психологічну та юридичну допомогу, а також зробити тест на ВІЛ і пройти перевірку на туберкульоз. Водночас працівники центру наголошують, що готові надавати допомогу не тільки своїй цільовій аудиторії. 

“Ми готові допомогти абсолютно всім людям. Якщо ми не можемо допомогти тими програмами, які ми реалізуємо, ми можемо допомогти і перенаправити. Ми співпрацюємо з міжнародними організаціями, у нас є вихід на них. Якщо не особисто, то порадити куди звернутися, що необхідно”, – розповідає координатор центру Кирило. 

Для тих людей, які за будь-яких причин не можуть або не хочуть звертатися до самого центру, працюють спеціальні маршрути, якими курсують працівники закладу. 

“Мета маршруту полягає в тому, що люди з якихось своїх причин не можуть прийти в офіс, вони, може бути, боятися бути поміченими великою кількістю людей або співробітників. Вони приходять на маршрут, щоб отримати роздатковий матеріал – презервативи, лубриканти, селф-тести. Вони можуть провести тест навіть удома”, – говорить один з працівників маршруту Едуард.

Окрім цього, за даними координаторів центру, з початку року до них звернулося близько 10 тисяч людей, а про свій позитивний ВІЛ-статус дізналося близько 500 осіб.

За декілька тижнів до відкриття центру місцеві жителі почали збирати підписи під петицією із закликом не допустити його відкриття. Водночас свою позицію вони аргументували тим, що центр нібито становить загрозу інституту сім’ї.

Як відомо, Україна – лідер серед країн Європи за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За даними ВООЗ, близько 7% ВІЛ-інфікованих від загального числа заражених проживає зараз саме в 55 країнах європейського регіону, умовно розділеного на Східну, Центральну і Західну Європу. Відомо, що приблизно 250 тисяч українців сьогодні живуть з ВІЛ, проте лише 140 тисяч з них знають про свій статус. 

На жаль, в Україні люди, що живуть з ВІЛ, досі стикаються зі стигматизацією через свій діагноз. Через це представники груп ризику бояться проходити тестування, не знають свого ВІЛ-статусу, а деякі досі вважають ВІЛ/СНІД виключно хворобою гомосексуалів, працівників і працівниць комерційного сексу та наркозалежних.

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: