У Львові вуличних музик змусили подавати заявки на виступи із зазначенням репертуару

Дата: 05 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Львівські вуличні музиканти, аби виступати на відкритих майданчиках, муситимуть подавати заявки до міськради із зазначенням часу та репертуару.

Про це йдеться у Концепції організації вуличних виступів у громадських місцях Львова, яку депутати міськради затвердили 30 березня.

Як зазначають у міськраді, метою Концепції є створення комфортних умов взаємодії мешканців, виконавців вуличного мистецтва, гостей міста та захист населення і пам’яток архітектури історичного ареалу міста від негативного впливу надмірного рівня шуму.

“Раніше вуличні музиканти не подавали ніяких заявок до міської ради, а зараз ми прописали, що вони повинні подавати заявки через Центр надання адміністративних послуг або в електронному вигляді залишати на сайті. В заявці музиканти повинні вказати репертуар та час виступу, на яких інструментах хочуть грати. І вже тоді комісія буде розглядати кожну заявку. У разі позитивного рішення вуличні музиканти зможуть виступати на вулиці, а у разі негативного не можуть”, – говорить Наталія Бунда, директор департаменту розвитку Львівської міськради.

За її словами, було дуже багато скарг і від мешканців, і від гостей міста, власне, на сам репертуар. Тож у конкурсну комісію залучатимуть людей з різних середовищ. Перевага буде надаватись українській, класичній музиці.

Концепція визначає для вуличних виконавців три ареали з різними умовами виступів.

Ареал 1: площа Ринок (лише біля криниць-фонтанів). Там дозволена інструментальна музика без використання духових та ударних інструментів і звукопідсилювальних пристроїв. Час виступів: у будні дні з 16:00 до 22:00, у вихідні та святкові дні з 12:00 до 22:00 .

Ареал 2: вулиці, прилеглі до площі Ринок в ареалі, обмеженому вул. Підвальною, вул. В. Винниченка, вул. Валовою, вул. І. Гонти, вул. Театральною, просп. Свободи. Дозволена інструментальна музика без використання ударних інструментів. Час виступів: у будні дні з 16:00 до 22:00, у вихідні та святкові дні з 12:00 до 22:00 .

Ареал 3: за межами території, зазначеної в ареалах 1, 2. Музичне виконання може бути всіх видів з урахуванням норм рівня шуму згідно з законодавством України. Час виступів з 12:00 до 22:00.

Як зазначено на сторінці Муніципальної Варти, на її патрулі покладені повноваження перевіряти, чи дотримуватимуться цих вимог музиканти.

Центр інформації про права людини запитав у експертів, чи не загрожує така ініціатива порушенням прав людини.

“Львів – історична спадщина ЮНЕСКО, там є вимоги щодо звуку. Наприклад, не можна використовувати пристрої для посилення звуку в історичному центрі. Тому введення правил права, на мою думку, прав людини не порушує. Але побачимо, що буде при їх застосуванні”, – зазначив директор Програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” міжнародного фонду “Відродження” Роман Романов.

Експертка Центру інформації про права людини Маргарита Тарасова також занепокоєна тим, як ініціатива буде втілюватись.

“Загалом ідея мені подобається, але важливо, щоб не було “зарегульованості”. У мене викликає занепокоєння процедура подачі заяви: письмовий запит, розгляд комісією міськради, очікування письмової відповіді. Незрозуміло, хто і за якими критеріями буде вирішувати, що цей конкретний музикант може грати, а цей ні. Наразі виглядає так, що велика кількість людиногодин буде витрачатися на розгляд звернень вуличних музикантів”, – говорить експертка.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: