У Львові вандали зіпсували експонати виставки про толерантність до біженців

Дата: 13 Вересня 2017
A+ A- Підписатися

У Львові стенди виставки, присвяченої біженцям, зіпсували, заливши інформацію фарбою. Також на стендах намалювали кельтський хрест.

 7 з 11 стендів були замальовані.

Про це в ефірі Громадського радіо розповіли представники організаторів виставки: асистентка з питань громадської інформації Агентства ООН з питань біженців Тетяна Булах, старший радник з правових питань Агентства ООН з питань біженців Юг Біссо, а також Дарина Толкач, координаторка з адвокації БФ “Право на захист “.

“В інших містах ніякої проблеми не було, але у Львові прийшли вандали і намалювали ці хрестики. Дуже цікаво – вони намалювали свої картинки, прикривши ними текст. А там була цікава інформація про те, що це за люди, куди і звідки вони приїхали, від чого вони втікали тощо. Нам довелося цю виставку зібрати”, – розповідає Юг Біссо.

Юг  Біссо зазначає, що це дуже нерозумний вчинок, адже біженцем може стати кожен.

“На жаль, і в Україні думали, що їх це ніколи не торкнеться, а зараз вже більше мільйона українців шукали притулку за кордоном. Ці люди, які це зробили, просто не хочуть, щоб люди зрозуміли, хто такі біженці”, – зазначає Юг Біссо.

Виставка проходила два дні перед тим, як була зіпсована. Чи цікавилися нею люди, ми запитали в Тетяни Булах.

“За нашим попереднім досвідом про цю виставку було багато позитивних відгуків і в Одесі, і в Харкові, і в Дніпрі. І у Львові новину про виставку добре прийняли ЗМІ. Коли ми робили фотографії нашої фотовиставки, було видно, як люди підходять, читають, цікавляться. Тобто все було в позитивному руслі”, – зазначила Тетяна Булах.

Організатори зараз працюють над тим, щоб перевезти виставку до Києва і відремонтувати.

У свою чергу координатор з адвокації БФ “Право на захист” Дарина Толкач повідомила, що організатори вирішили подати заяву в правоохоронні органи.

“Від правоохоронних органів буде залежати, як кваліфікують цей злочин. Або це буде хуліганство, або приймуть рішення про перекваліфікацію цієї справи. Якщо цю справу кваліфікують як хуліганство, то воно не передбачає серйозної відповідальності”, – говорить Толкач.

Однак, за її словами, організатори розцінюють ці дії як розпалювання міжетнічної релігійної ворожнечі. Оскільки затриманий правопорушник заявляв, що не згодний із тематикою виставки. При тому, що виставка була присвячена будівництву толерантних взаємовідносин між українцями та біженцями, які проживають в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter