У Львові в трамваї напали на трансґендерну активістку Анастасію-Єву Домані

Дата: 20 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

У Львові чоловік у трамваї з мотивів ненависті скоїв напад на трансґендерну активістку Анастасію-Єву Домані.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

 

За словами жінки, кривдник ще на вході в трамвай почав чіплятись до неї та голосно говорити про її зовнішність.

“Він став кричати “що це зайшло?”, “ти хто такий, не мужик і не баба”, “чого в спідницю вирядився”. Підсів до мене на вільне сидіння і, хапаючи за лікті, погрожував: “Вийдемо на моїй зупинці, я з тобою розберуся, зараз братків викличу, я колишній беркутівець, так що знаєш, що тобі світить”. Я відштовхую як можу його з сидіння, той знехотя сідає на одиночне місце паралельно, біля вікна, і продовжує погрожувати”, – розповіла вона.

Після цього чоловік відсів від Домані, але не припинив ображати її. При цьому вільне місце, яке було поряд з активісткою, не зайняв жоден з пасажирів.

“На жаль, у наполовину забитому трамваї це місце ніхто не зайняв, або боявся зайняти, хоча мені це могло допомогти. Він знову підсідає до мене і починає нагнітати градус розмови, – йому виходити на наступній. Я бачу його руки, очі, стежить за моїм телефоном, – розумію, що зараз щось буде. На півслові він б’є мене в праву частину вилиці, окуляри розбиваються, потім два удари ще – в лоб і голову. Було кілька секунд у прострації, а люди навколо взагалі мовчать і нічого не роблять”, – написала активістка.

Після нападу Домані разом із друзями написала заяву в поліцію та звернулася до лікарні, щоб зафіксувати травми. Станом на понеділок справу про напад внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань і призначили слідчого.

“Ми зараз домагатимемося, аби цю справу таки розслідували і не спустили на гальмах”, – сказав Центру інформації про права людини правозахисник, координатор проекту “Без кордонів” Максим Буткевич, який допомагав Анастасії-Єві подавати заяву до поліції та ходив з нею до лікарні. 

Нагадаємо, що нещодавно Анастасія-Єва Домані отримала новий паспорт із жіночою статтю. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: